PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Rozpoczyna się Mecz o Mistrzostwo Świata Magnus Carlsen (Norwegia) – Viswanathan Anand (Indie)

Miejscowość Sochi w Rosji będzie miejscem rewanżowego meczu o mistrzostwo świata pomiędzy Magnusem Carlsenem (Norwegia) i Viswanathanem Anandem (Indie). Norweg w pierwszym meczu zdeklasował Ananda i został tym samym XVI Mistrzem Świata. Stanął w galerii sław obok takich nazwisk jak Kasparow, Fischer czy Karpow. Panowie walczą o 1.000.000 euro, zwycięzca wygrywa 60%, przy dogrywce podział wynosi 55% do 45%. Ciekawostką jest fakt, że sędzią głównym tego meczu będzie IA Andrzej Filipowicz z Polski, znany i ceniony arbiter na całym świecie. W Polsce znany również z tego, że sprawują opiekę merytoryczną nad kodeksem szachowym.

Tempo gry wynosi 120 min./40 pos. + 60 min./20 + 15 min (+30 sek. za ruch) na dokończenie partii. Przy remisie po dwunastu partiach rozstrzygać  będą dogrywki o zdecydowanie krótszym tempie do namysłu.

Poniżej nagranie z tego jak wygląda zaplecze takiego meczu o mistrzostwo świata. Pierwszy mecz odbył się  w Indiach.

Maciej Sroczyński
Listopad 7, 2014, 10:24

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy