PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

1 września – II Turniej szachowy z okazji Święta ulicy Niecałej w Kaliszu – ostatnie dni zgłoszeń!

Zapraszamy 1 września do Kalisza na bardzo ciekawe wydarzenie – Święto ulicy Niecałej. Malarze, poeci, artyści, kolekcjonerzy lalek z całej Polski, kataryniarz i piękne zabytkowe samochody – wszystko po to, żeby przenieść mieszkańców Kalisza, co najmniej 100 lat wstecz.

Podczas tegorocznego święta rozegrany zostanie również turniej OPEN szachów błyskawicznych (bez limitu wiekowego). Udział w turnieju jest bezpłatny. Dla najlepszych nagrody rzeczowe i puchary. Organizatorem turnieju jest Szkoła szachowa SzachMistrz i klub szachowy KTS Kalisz.

  • Obowiązują wcześniejsze zapisy, w dniu turnieju może nie być wolnych miejsc – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5295/
  • Potwierdzenie uczestnictwa do godziny 10.30 – 1 września 2018 r.
  • Start turnieju o godzinie 11.00 – 1 września 2018 r.
  • Liczba miejsc ograniczona (tylko 30 osoby, decyduje kolejność zgłoszenia),
  • Tempo gry 5 minut + 6 sekund za każdy ruch,
  • 7-9 rund w zależności od liczby uczestników,
  • Miejsce gry – parking Hotelu Komoda ul. Niecała 6 (taka sama lokalizacja jak w 2017 roku)
  • Ruch samochodowy na ulicy Niecałej będzie wyłączony, proszę parkować na sąsiednich ulicach
Maciej Sroczyński
Sierpień 28, 2018, 15:16

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy