Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

DGCS Open 2017

DGCS Open - IX Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców rozegrane zostaną 22 września w Jesionowym Dworze (Pałac Gutów). Zapraszamy!

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka 2016! "Pierwszy krok do szachowego mistrzostwa"

Zawiera 702 zadania, których celem jest zamatowanie króla w jednym ruchu. Zbiór zadań ma wspomóc proces rozwoju początkujących szachistów. Przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy znają już podstawowe zasady, a chcą osiągać coraz to lepsze wyniki na turniejach szachowych. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie, które zrzesza około 100 osób. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

10 latkowie wygrywają z seniorami!


kts_kalisz_szachy

Sporą sensacje sprawiła nasza drużyna KTS III Kalisz pokonując 3,5-1,5 zespół MUKS Pogoń Nowe Skalmierzyce. Warty podkreślenia jest wiek zawodników, w naszej drużynie średnia wieku to około 10 lat, a na przeciwko zasiedli bardzo doświadczeni zawodnicy. Zwycięstwo było bardzo cenne zarówno dla KTS III Kalisz jak i KTS II Kalisz, bowiem pozwoliło naszej drugiej drużynie awansować do kolejnego etapu rozgrywek IV ligi. Druga drużyna wypadła tym razem zdecydowanie poniżej oczekiwań. Trzy najlepsze drużyny zagrają w kolejnym etapie, w którym spotkają się z drużyn ze strefy południowej i wschodniej.

KTS III Kalisz 3,5-1,5 MUKS Pogoń Nowe Skalmierzyce
KTS II Kalisz 1-4 OTSz II Ostrów Wlkp.
KTS III Kalisz 2-3 KS Orły Pleszew
KTS II Kalisz 0,5-4,5 GKS Gorzyce Wielkie

Maciej Sroczyński
Luty 23, 2016, 11:09

Dodaj komentarz


× 8 = siedemdziesiąt dwa

Nasi partnerzy