PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

10 najlepszych przedsiębiorców turnieju szachowego dGCS & JKF Open 2013 zagra w meczu z … politykami

Tagi:

Turniej dGCS & JKF Open – Międzynarodowy Puchar Polski Przedsiębiorców już w najbliższą sobotę 21 września. Rozgrywać będziemy piątą edycję tych zawodów. W 2008 roku rozpoczynaliśmy wraz z firmą dGCS S.A organizację tych zawodów, nie spodziewaliśmy się że turniej będzie miał aż taki odzew. Dodatkowym smaczkiem był mecz szachowy „Politycy vs Przedsiębiorcy”. Taki pojedynek rozegraliśmy w maju 2009 roku. Wygraliśmy wówczas 13-7.

W tym roku ponownie otwiera się furtka dla przedsiębiorców na sprawdzenie szachowym umiejętności naszych polityków. Najlepszych 10 przedsiębiorców będzie miało okazję jeszcze w 2013 roku rozegrać mecz/turniej z parlamentarzystami.

Warto przeczytać wywiad z pomysłodawcą zawodów Dariuszem Puchalskim – Prezesem dGCS S.A. Wspomniano również, co wspólnego mają ze sobą szachy i zarządzanie firmą. W wywiadzie nawiązano również do znanej książki Garriego Kasparova „Jak życie naśladuje szachy?”. Wywiad pochodzi z Ziemi Kaliskiej nr 36 (4 września 2013 r.).

Maciej Sroczyński
Wrzesień 16, 2013, 08:18

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy