PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

10 zasad dobrego organizatora szachowego


Zapraszam do zapoznania się z artykułem Macieja Sroczyńskiego, który ukazał się w czasopiśmie Polskiego Związku Szachowego Mat 2/2015. Omówiono w nim „10 zasad dobrego organizatora szachowego„. Znajdziecie w nim następujące reguły:

ZASADA 1 Organizacje turnieju szachowego rozpocznij od zapewnienia odpowiedniej sali gry.
ZASADA 2 Przemyśl formułę zawodów – opracuj harmonogram turnieju.
ZASADA 3 Zapewnij wykwalifikowanych sędziów i sprawny zespół do obsługi turnieju.
ZASADA 4 Zapewnij odpowiednia ilość sprzętu szachowego.
ZASADA 5 Zaproś zawodników. Zadbaj o wizerunek turnieju.
ZASADA 6 Ustal odpowiednie wpisowe, zadbaj o fundusze i nagrody.
ZASADA 7 Prowadź korespondencje z uczestnikami.
ZASADA 8 Przygotuj się na nieprzewidziane sytuacje. Bierz odpowiedzialność za swoje pomyłki.
ZASADA 9 Zadbaj o miłą atmosferę.
ZASADA 10 Dbaj o turniej również po turnieju.

Maciej Sroczyński
Maj 13, 2015, 21:01

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy