PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Szymon w czołówce Memoriału Mistrza Błaszczaka we Wrocławiu

Na zakończenie sezonu szachowego Szymon Skurniak uczestniczył w XXVII Memoriale Mistrza Czesława Błaszczaka, który się odbył w dniach 22-24.06.2012 r. we Wrocławiu. reprezentant KTSz-W Kalisz grał w grupie do lat 8 „Smerfy”, w której wystartowało 38 szachistów w całego kraju (Wrocław, Legnica, Kalisz, Szczecin, Żarów, Jelenia Góra, Poznań, Opole) oraz z Niemiec. Szymon otarł się o podium. W decydującej ostatniej – 7 rudzie uległ swojemu koledze – Jakubowi Dołharzowi i ostatecznie uplasował się na 4 miejscu.

Ostateczna klasyfikacja w Grupie Smerfów:

I miejsce Jakub Dołharz Goniec Ożarów (6/7)
II miejsce Wiktor Smyka Polonia Wrocław (6/7)
III miejsce Cyprian Ziółkowski Polonia Wrocław (5,5/7)
IV miejsce Szymon Skurniak KTSz-W Kalisz   (5/7) 

W oczekiwaniu na oficjalne zakończenie turnieju, organizatorzy przewidzieli gry i zabawy dla najmłodszych uczestników zmagań szachowych. Dzieci mogły odreagować swoje niepowodzenia oraz uczcić zwycięstwa wspaniale bawiąc się przy przeciąganiu liny, strzelając gole na bramkę, skacząc przez skakankę, bawiąc się hula-hop. Dodatkową atrakcją była możliwość powrotu do domu z kolorowym "tatuażem" :-).
 Na zakończenie niespodzianką dla wszystkich uczestników było spotkanie z Arcymistrzynią Jolantą Zawadzką (reprezentantka Polski, Mistrzyni Polski Kobiet), wychowanką MDK Śródmieście, która obecnie gra w barwach klubu Polonia Wrocław. Pani Jolanta bardzo chętnie rozdawała autografy z dedykacją dla wszystkich zainteresowanych szachistów. Dla wszystkich uczestników turnieju w grupie Smerfy, organizator przewidział pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. I miejsce nagrodzone dodatkowo pucharem.
 
Ostateczna klasyfikacja w Grupie Smerfów:
Kolejne cenne doświadczenie za Szymonem.... Czas na zasłużone wakacje !
Relacjonowali
Magdalena i Maciej Skurniak

 

Maciej Sroczyński
Czerwiec 25, 2012, 23:13

Jedna odpowiedź do “Szymon w czołówce Memoriału Mistrza Błaszczaka we Wrocławiu”

  1. Maciej Sroczyński napisał(a):

    Gratuluję. Tym bardziej, że był tylko jeden dzień przerwy po Żerkowie.

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy