PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Guben – 145 punkty zarobione do ELO

Z pokaźną tarczą wrócili nasi zawodnicy z XVI Neujahrs Open 2013 w Guben. Polsko-niemiecki turniej zakończył się zwycięstwem GM Vladimira Sergeeva (Ukraina), drugi był FM Benjamin Dauth (Niemcy), trzeci GM Sergey Kasparov (Białoruś).

Szachiści KTS-W Kalisz zajęli wysokie miejsca w porównaniu do swoich numerów startowych. 16 miejsce – Maciej Adamczewski, 17 miejsce – Jędrzej Adamczewski, 25 – Filip Janiszewski. Startowało 106 zawodników z 4 krajów.

W sumie nasi zawodnicy zarobili 145 punkty do ELO, co należy uznać za rewelacyjny wynik.

  • Maciej Adamczewski +56
  • Jędrzej Adamczewski +52
  • Filip Janiszewski +37

Według moich wyliczeń Filip Janiszewski uzyskał drugą normę na I kategorię szachową. Nie jestem jednak tego pewien, jak traktowany jest zawodnicy bez rankingu ELO (a z niemieckim DWZ), z którym grał Filip. „Zapachniało” normami kandydackimi u Macieja i Jędrka, na takie laury muszą jednak jeszcze bardziej popracować.

Gratulacje dla naszych juniorów, kolejny ich sprawdzian już za tydzień, w IV lidze seniorów gr.B.

Maciej Sroczyński
Styczeń 7, 2013, 19:19

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy