Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

18 maja – spotkanie rodziców szachistów KTS-W Kalisz

18 maja o godzinie 10.00 zapraszamy rodziców szachistów z klubu szachowego KTS-W na wspólne spotkanie z zarządem. Zebranie odbędzie się w siedzibie klubu – ul. Łódzka 196 w Kaliszu.  W szczególności mile widziani rodzice tych dzieci, których dotyczą następujące turnieje:

  • Rozgrywki II ligi juniorów (lipiec)
  • Mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych (lipiec/sierpień)
  • Rozgrywki Wielkopolskiej Ligi Seniorów (awansowaliśmy z 1 miejsca)
  • Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów Żerków 14-19 czerwca (prawo gry ma 38 naszych zawodników)
  • Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików (roczniki 2003/2004/2005)

Będzie możliwość omówienia dojazdów do Żerkowa lub zamówienia ewentualnych noclegów.

Maciej Sroczyński
Maj 13, 2013, 11:07

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy