PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

2 czerwca gramy w Galerii Tęcza Kalisz

Szachowy Dzień Dziecka w Galerii Tęcza Kalisz będzie jedną z atrakcji czerwcowego święta dzieci. 2 czerwca zorganizujemy turniej szachowy dla dzieci do lat 12. Zawody odbędą się w samym centrum Kalisza w Galerii Tęcza. Będzie to bardzo nietypowe miejsce rozgrywek, jeszcze nigdy nie graliśmy w otoczeniu sklepów. Za arenę szachowych pojedynków posłuży nam plac na pierwszym poziomie przy sklepie Empik. Zostaną tam ustawione stoły do gry.

UWAGA! Turniej na godzinę 11.00 (potwierdzenie do godziny 10:30 – spóźnialscy rozpoczną turniej od 2 rundy lub w przypadku braku miejsc nie zostaną dopuszczeni do turnieju). Stoły turniejowe są dosyć szerokie, dlatego dla młodszych osób (przedszkolaków), warto zabrać samochodowe siedzonka. Lista startowa została zamknięta. Zapisało się 60 zawodników, start pozostałych zawodników możliwy jedynie w przypadku zwolnienia się miejsc z listy startowej.

Dla najlepszych przewidziano puchary oraz nagrody rzeczowe.  Wszyscy zawodnicy grać będą w jednej grupie, z późniejszą oddzielną klasyfikacja dziewczynek i chłopców do lat 9 (2004 r. i młodsi) i 12 lat (2001-2003 r.). Każdy uczestnik turnieju otrzyma dyplom oraz upominek. Wpisowe do zawodów wynosi 5zł (płatne 2 czerwca do godziny 10:30). Zagramy 7 rund 10 minutowych. Organizatorem zawodów jest Galeria Tęcza Kalisz oraz Szkoła szachowa SzachMistrz. Szczegółowych informacji udziela: Maciej Sroczyński (tel. 793-733-396)

Turniej zamknięty, mogą w nim zagrać:

  • uczniowie kaliskich szkół podstawowych (ur. w 2001 lub młodsi),
  • dzieci z kaliskich przedszkoli,
  • zawodnicy KTS-W Kalisz,
  • uczniowie Szkoły szachowej SzachMistrz,
Maciej Sroczyński
Maj 30, 2013, 14:03

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy