Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

2 czerwca zagramy w Galerii Tęcza w Kaliszu

Szachowy Dzień Dziecka w Galerii Tęcza Kalisz będzie jedną z atrakcji czerwcowego święta dzieci. Planujemy 2 czerwca zorganizować turniej szachowy dla dzieci do lat 12. Turniej odbędzie się w samym centrum Kalisza w Galerii Tęcza. Będzie to bardzo nietypowe miejsce rozgrywek, jeszcze nigdy nie graliśmy w otoczeniu sklepów. Za arenę szachowych pojedynków posłuży nam plac na pierwszym poziomie przy sklepie Empik. Zostaną tam ustawione stoły do gry. Będzie gwarno, emocjonująco (szybkie tempo gry) i bardzo atrakcyjnie dla samych grających. Dopingować zawodników będą rodzice oraz liczne grono zaciekawionych kupujących.

Będzie to niepowtarzalna okazja do promocji szachów w Kaliszu. Dla najlepszych przewidziano puchary oraz nagrody rzeczowe.  Wszyscy zawodnicy grać będą w jednej grupie, z późniejszą oddzielną klasyfikacja dziewczynek i chłopców do lat 9 (2004 r. i młodsi) i 12 lat (2001-2003 r.). Każdy uczestnik turnieju otrzyma dyplom oraz upominek. Wpisowe do zawodów wynosi 5zł (płatne 2 czerwca do godziny 10:30). Turniej rozpocznie się o godzinie 11:00 i zagramy 7 rund 10 minutowych. Organizatorem zawodów jest Galeria Tęcza Kalisz oraz Szkoła szachowa SzachMistrz. Szczegółowych informacji udziela: Maciej Sroczyński (tel. 793-733-396)

Turniej zamknięty, mogą w nim zagrać:

  • uczniowie kaliskich szkół podstawowych (ur. w 2001 lub młodsi),
  • dzieci z kaliskich przedszkoli,
  • zawodnicy KTS-W Kalisz,
  • uczniowie Szkoły szachowej SzachMistrz,
  • Decyduje kolejność zgłoszeń! (liczba miejsc ograniczone do 60 zawodników)
Maciej Sroczyński
Maj 8, 2013, 23:21

2 odpowiedzi na „“2 czerwca zagramy w Galerii Tęcza w Kaliszu””

  1. Idur pisze:

    A szóstoklasiści mogą grać?

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy