PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

20-lecie Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego


IMG_20161030_150052

Mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć w obchodach 20-lecia Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego. Na zaproszenie Prezesa OTSz Szymona Pieczewskiego odpowiedziało wielu znakomitych gości. Obecni byli również założyciele OTSz Andrzej Dera i Henryk Doba (tego dnia jubilat 100 lat!) z którymi wiąże się cała historia ostrowskich szachów. Sala była wypełniona po brzegi, na gości czekał urodzinowy tort oraz poczęstunek. W szachowe urodziny nie mogło oczywiści zabraknąć szachów. W 11 rundowym blitzu najlepszym był Paweł Dudziński i to on otrzymał okazały Superpuchar Prezesa OTSz.

Prezesi zaprzyjaźnionych z OTSz Ostrów Wielkopolski klubów szachowych: Łukasz Magdziak (GKS Gorzyce Wielkie), Marcin Orzechowski (M-G UKS Pogoń Nowe Skalmierzyce) oraz Maciej Sroczyński (KTS Kalisz) wręczyli list gratulacyjny z życzeniami dalszych sukcesów organizacyjnych i sportowych.

Gratulacje dla OTSz, piękny jubileusz, wspaniała atmosfera, święto szachów!

IMG_20161030_160255

Maciej Sroczyński
Listopad 1, 2016, 22:39

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy