Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

21 lutego 2014 r. podsumowanie roku sportowego w Kaliszu

21 lutego 2014r. o godzinie 12.00 w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i rekreacji w Kaliszu (ul.Łódzka 29) odbędzie się podsumowanie roku sportowego 2013. Zaproszeni zostali również szachiści z klubu szachowego KTS Kalisz.

  • Adamczewski Jędrzej,
  • Adamczewski Maciej,
  • Dixa Joanna,
  • Dixa Oskar,
  • Janiszewski Filip,
  • Skurniak Szymon,
  • Sokołowska Anna,
  • Ochędzan Tymon,
  • Wawrzyniak Weronika,
  • Ziąbek Patryk,

Zapraszani byli:

- Medaliści Mistrzostw Polski,

- Medaliści Mistrzostw Międzynarodowych,

- Medaliści Mistrzostw Międzywojewódzkich,

- Finaliści Mistrzostw Polski (awans uzyskany w 2013 roku),

- reprezentanci Kalisza na II lidze juniorów,

Szachistom został przydzielony VI rząd i tam proszę zajmować miejsca . Proszę być na sali najpóźniej o godzinie 11.45. Obecność zawodników obowiązkowa. Ubiór oczywiście galowy.

Powyżej prezentuje film z podsumowania z ubiegłego roku.

Maciej Sroczyński
Luty 11, 2014, 11:34

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy