PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

2Bundesliga przegrywamy w Kilonii. Na osłodę remis z arcymistrzem.

Szyszlo

W czwartej rundzie 2Bundesligi polski zespół Gluck auf Ruf Rudersdorf zagrał z faworytem rozgrywek SG Turm Kiel. Zespół z Kilonii ma w tym roku mocne aspiracje do awansu do Bundesligi. W ich składzie jest aż 8 arcymistrzów. Przeciwko nam zagrało 5 arcymistrzów. Ciekawostką był również fakt, że na 16 zawodników żaden z grających nie był Niemcem. Zagrał jeden Hiszpan, pięciu Duńczyków i dziesięciu Polaków!

Ja miałem okazje zagrać z  arcymistrzem Zbigniewem Paklezą, mistrzem Polski Przedsiębiorców z 2013 roku …

article_Zbigniew_Pakleza

Zbigniew Pakleza odbiera Puchar za 1 miejsce –  DGCS Open 2013 – Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w szachach

Można powiedzieć, że spotkało się dwóch mistrzów Przedsiębiorców Zbigniew Pakleza z 2013 roku oraz moja osoba z 2015 roku. Oczywiście nie ma co tych turniejów porównywać, bo Pakleza w 2013 roku zamiótł konkurencje, w której grało wielu arcymistrzów. Mój triumf odbył się tylko w gronie przedsiębiorców. Dlatego też w naszym pojedynku, to przeciwnik był faworytem.

GM Zbigniew Pakleza (2494) 1/2 FM Maciej Sroczyński (2308)

 

Grałem czarnymi bierkami i przy dosyć zachowawczym systemie jaki wybrał arcymistrz, można powiedzieć że po debiucie stanąłem bardzo dobrze. Kluczowy był mój niedokładny 12 ruch e5?!, na który zużyłem najwięcej czasu. Przeceniłem pozycje, świadomie oddałem pionka licząc, że szybko go odbije. Do końca partii musiałem walczyć, żeby ten właśnie pionek nie doszedł do promocji. W ostatniej fazie partii miałem około 1 minuty, a przeciwnik 13 minut. Dzięki złapanej aktywności udało się w tym pojedynku wyjść na remis. Oczywiście zarówno ja, jak i mój przeciwnik byliśmy zgodni, że białe gdzieś powinny wygrać.

=> Tabela 2 Bundesligi Nord

Dudzinski-Hoi

Z lewej arcymistrz Carsten Hoi (reprezentant Danii na Olimpiadach Szachowych) , z prawej Paweł Dudziński.

4 runda

Nasza drużyna wyraźnie przegrała 2,5-5,5. Jedynym, któremu udało się odnieść sukces indywidualny był Rafał Szyszyło. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółową analizą Rafała. Bardzo ładna i pouczająca partia.

=> Boe Mads – Rafał Szyszyło (analiza) kliknij w ten link

Szyszlo

Jak to  dalekimi wyjazdami bywa znowu był przygody. Podróż zamiast 8 godzin zajęła nam 10 godzin. Autostrady w Niemczech wyjątkowo zaśnieżone i zakorkowane. Niestety w takich warunkach widzieliśmy wiele kolizji i wypadków.

dav

Maciej Sroczyński
Grudzień 14, 2017, 17:07

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy