PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

3 dzień – II ligi szachowej w Borowicach

Dziś przekonujące zwycięstwo 4,5-1,5 nad Chorzowskim Towarzystwem Szachowym. Zdecydowanie lepsza gra i nastroje. Pewne zwycięstwo Filipa Janiszewskiego, Macieja Adamczewskiego i było już 2-0. Trochę bardziej nerwowe Joasi Dixa. Zwycięski dla drużyny remis na 3,5 punktu w meczu dołożył Jędrek Adamczewski. Ania Sokołowska mogła już grać bez presji ostatnią partię meczu. Przewagę pionka zrealizowała bez większych problemów. Piotrek Majas nie wykorzystał nadarzającej się sytuacji do złapania kontrataku i musiał uznać się za pokonanego.

Metamorfozę przeszła sala gry. Po interwencjach mamy teraz komfortowe warunki gry w sali gimnastycznej dla meczów nr 5-20. Cztery pierwsze mecze, z których prowadzona jest transmisja internetowa, grają w sali bankietowej. Obecnie jest dużo miejsca i można się przejść po sali. Szkoda, że nie było taka od razu, bo niesmak pierwszej „dusznej” rundy pozostał. Jutro gramy z Pałacem Młodzieży Katowice. Czeka nas trudna podwójna runda o godzinie 9.00 i 15.30.

Maciej Sroczyński
Lipiec 22, 2012, 17:46

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy