PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

4 miejsce KTS Kalisz w Wielkopolskiej Lidze Seniorów 2013/14

Znakomicie spisali się w ostatnim zjeździe Wielkopolskiej Ligi Seniorów szachiści KTS Kalisz. We własnej siedzibie klubu pokonali 5,5-0,5 UMKSz Na Pięterku Poznań oraz 3,5-2,5 AZS Politechnika Poznańska Poznań. Dwa zwycięstwa pozwoliły utrzymać IV pozycję w tabeli końcowej Wielkopolskiej Ligi Seniorów. To bardzo dobry wynik, zważywszy że byliśmy beniaminkiem w 12 zespołowej lidze i graliśmy praktycznie zawsze 5 juniorami.

Indywidualnie zabłysnęli bracia Adamczewscy. Jędrzej wynikiem 9,5/11 zdobył normę kandydata na mistrza, wygrał 3 szachownicę w lidze oraz zarobił ponad 70 punktów do ELO (przelicznik +4.81). Trudniejsze zadanie miał na pierwszej szachownicy Maciej Adamczewski. Maciej również zagrał znakomity turniej. Wynik 7/11 i norma kandydata na mistrza i zarobił ponad 60 punktów do ELO (przelicznik +4.14). Dobry wynik pozwolił Maciejowi być w czołówce klasyfikacji na pierwszej najbardziej prestiżowej szachownicy. Do grona zawodników z normą kandydacką może dołączyć Filip Janiszewski. Złożyliśmy wniosek z 5 rund, jednakże patrząc na ostatnie zawirowanie z liczeniem norm, na końcowy werdykt lepiej poczekać do oficjalnego komunikatu sędziego.

Na rankingu zyskali również Filip Janiszewski, Ania Sokołowska i Patryk Ziąbek.

KTS Kalisz reprezentowali:
Maciej Sroczyński 1 pkt/2 partii
Maciej Adamczewski 7/11
Patryk Ziąbek 4,5/9
Jędrzej Adamczewski 9,5/11
Filip Janiszewski 6,5/11
Anna Sokołowska 4,5/11
Krzysztof Sobiech 4,5/8
Jacek Wegner 0/2

Podziękowania dla Jerzego Adamczewskiego za organizacje i koordynowanie meczów wyjazdowych. Gratulacje dla wszystkich zawodników KTS Kalisz!

Maciej Sroczyński
Marzec 17, 2014, 00:20

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy