PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

4 miejsce Macieja Adamczewskiego w MP w szachach błyskawicznych


W dniu dzisiejszym rozegrano Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych. Przez cały turniej w czołówce zawodów znajdował się kaliszanin Maciej Adamczewski. Jak się okazało wygrał on ze złotym (Filip Delekta) i brązowym medalistą (Radosław Gajek) oraz zremisował ze srebrnym medalistą mistrzostw Polski (Piotr Śnihur). Niestety to nie wystarczyło i po porażce w ostatniej rundzie Maciej wylądąwał na 4 miejscu. Na pocieszenie zostaje fakt, że był najlepszym zawodnikiem w Polsce z rocznika 1999.

Kolejną szansa medalowa uciekła Filipowi Janiszewskiemu, który na 3 rundy przed końcem był blisko strefy medalowej. Niestety 0,5/3 partii w rundach 9-11 spowodowało, że wypadł poza pierwszą dziesiątkę.

Pozostali kaliszanie tym razem w granicach 50%.

Filip Janiszewski (KTS-W Kalisz) 7/11 pkt – 13 miejsce Grupa C10
Maciej Adamczewski (KTS-W Kalisz) 8/11 pkt – 4 miejsce Grupa C12
Michał Marciniak (KTS-W Kalisz) 5,5/11 – 52 miejsce Grupa C12
Kacper Zakrocki (KTS-W Kalisz) 5,5/11 – 53 miejsce Grupa C12
Piotr Majas (KTS-W Kalisz) 5/11 – 42 miejsce Grupa C16
Anna Sokołowska (KTS-W Kalisz) 4/11 pkt – 38 miejsce Grupa D12
Daria Bieniek (KTS-W Kalisz) 4/11 pkt – 21 miejsce Grupa D16

Maciej Sroczyński
Lipiec 27, 2010, 23:34

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy