PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

4,5,6 dzień – II ligi szachowej w Borowicach

W czwartym dniu przegraliśmy bardzo pechowo z Pałacem Młodzieży Katowice 2,5-3,5. W decydujących partiach Piotrek Majas mimo lepszej pozycji podstawił motyw. Z kolei Ania Sokołowska nie wybroniła pozycji bez piona.

W popołudniowej 4 rundzie podział punktów 3-3 ze Strzybniczanką Tarnowskie Góry. Mecz o dużej dramaturgii i w zasadzie każdy wynik mógł być możliwy. Wygrali Piotrek Majas, Filip Janiszewski oraz Jędrzej Adamczewski i prowadziliśmy tym samym 3-2. W obusiecznej pozycji Ania Sokołowska nie znalazła drogi do zamatowania rywali i później gorszej końcówki nie udało się już obronić.

Ważne zwycięstwo odnieśliśmy w 5 rundzie 4,5-1,5 z MUKS MDK Fabryczna Wrocław. Zapunktowały dziewczyny Joanna Dixa, Ania Sokołowska. Zwycięstwa odnieśli również Piotrek Majas oraz Filip Janiszewski. Zremisował Jędrek Adamczewski. Trzeba obiektywnie powiedzieć, że przeciwnicy mocno nam w tym meczu pomogli oddając wiele figur za darmo.

Dziś gramy ciężki pojedynek z ASSz Miedź Legnica.

W Borowicach od trzech dni piękna pogoda. Wykorzystaliśmy to na wycieczkę do Karpacza do świątyni Wang oraz na zaporę na Łomnicy. Kiedy jeszcze wszyscy spali udało mi się zaliczyć najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę (1602 m.n.p.m). Dziś taką samą trasą będzie podążał Prezes Adam Wojcieszak. W czwartek przewidziano turniej piłki nożnej, na co zapisaliśmy naszą drużynę. Grać będziemy dziś jeszcze 7 rundę bowiem w dniu dzisiejszym zaplanowana jest podwójna szachowa runda. Trzymajcie kciuki. Z szachowym pozdrowieniem Maciej Sroczyński.

Maciej Sroczyński
Lipiec 25, 2012, 12:02

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy