PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

5 medali KTS Kalisz na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów

Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w szachach szybkich odbyły się w Kostrzynie. Zagrało 13 zawodników KTS Kalisz. Wywalczyliśmy 5 medali: Weronika Wawrzyniak (złoto D10), Szymon Skurniak (złoto C10), Maciej Adamczewski (srebro C18), Tymon Ochędzan (brąz C10), Jędrzej Adamczewski (brąz C18).

Blisko medalu była Ewa Barwińska (4 miejsce D10) oraz Oskar Dixa (8 miejsce C14), który grał ostatnią partię o brąz. Z KTS Kalisz zagrali również: Zuzanna Jędrzejewska (8 miejsce D10), Julia Skurniak (13 miejsce D10), Karol Wawrzyniak (9 miejsce C10), Krzysztof Jarczewski (13 miejsce C10), Paweł Piekielny (20 miejsce C14) i Michał Grzegorski (24 miejsce C14).

W tym roku na arenie Wielkopolski rozegrano mistrzostwa w szachach klasycznych, błyskawicznych i szybkich. Warto podkreślić, że Szymon Skurniak z KTS Kalisz zdobył trzy złote medale w każdym z wymienionych turniejów. Dwa medale osiągnęli Weronika Wawrzyniak, Ewa Barwińska i Tymon Ochędzan.

Maciej Sroczyński
Listopad 23, 2014, 12:29

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy