PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

5 zawodników KTS Kalisz na olimpiadzie w Olecku!


kts_olecko

 

Po 8 godzinach podróży dotarliśmy do Olecka w woj. warmińsko-mazurskim. Podróż długa, przestana w korkach, widać było że pół Polski wyruszyło na wypoczynek w długi weekend majowy. My również spożytkujemy swój czas, ale pod względem szachowym. Już jutro rozpoczyna się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Olecku, zawody potrwają do 7 maja.

Cieszymy się, że do naszych juniorów dołączyła w ostatniej chwili Aleksandra Kubasik, która weszła do finału jako zawodniczka rezerwowa. Mamy więc swoich reprezentantów we wszystkich grupach wiekowych.

KTS Kalisz reprezentować będą: Oskar Dixa (C14), Tymon Ochędzan (C12), Szymon Skurniak (C12),i Weronika Wawrzyniak (D12) Aleksandra Kubasik (D14). Trzymamy kciuki za kaliskich szachistów!

Maciej Sroczyński
Kwiecień 30, 2016, 20:00

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy