PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

6 medali w szachach błyskawicznych

Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w szachach błyskawicznych, odbyły się zaraz po zakończeniu turnieju szachów klasycznych. Na starcie stanęło blisko 100 zawodników. Zagrano w sześciu grupach do lat 10,14,18, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt. Ponownie znakomicie spisali się zawodnicy KTS-W Kalisz zdobywając 6 medali (3 złote, 2 srebrne, 1 brąz). Warte uwagi są 100% wyniki (9/9!) Weroniki Wawrzyniak (D10) oraz Macieja Adamczewskiego (C14). Piękny wynik uzyskała Ania Sokołowska (D18). Po nieudanym turnieju klasycznych, gdzie wiele razy bywała w niedoczasach, pokazała że potrafi grać szybko. Prosta rada, musi grać na większym luzie, pozostałe wskazówki zostały już przekazane ;) Gratulacje Aniu!

Srebrne krążki wywalczyli Patryk Ziąbek (C18) oraz Oskar Dixa (C10). Brąz dla Filipa Janiszewskiego (C14).

Przed turniejem sędziowie apelowali o sportowe zachowanie i grę fair-play , poniżej mamy kwiatek z grupy C14.

Maciej Sroczyński
Czerwiec 20, 2013, 21:57

Jedna odpowiedź do “6 medali w szachach błyskawicznych”

  1. Tomek napisał(a):

    Bardzo dobrze,że Pan wstawił ten ostatni filmik…

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy