Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

6 medali zawodników KTS Kalisz na Mistrzostwach Wielkopolski w Kostrzynie :)


podium Juniorzy KTS Kalisz świetnie spisali się na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w szachach szybkich w Kostrzynie. Nasi reprezentanci przywieźli 6 medali (1 złoty, 4 srebrne, 1 brązowy). Warto też przypomnieć, że w 2015 roku w turniejach rangi Mistrzostw Wielkopolski kaliszanie wywalczyli 20 medali! (8 szachy klasyczne, 6 szachy błyskawiczne i 6 szachy szybkie) … (Czytaj więcej)

Na podium z KTS Kalisz stanęli: Paweł Jędraszek (złoto C10), Tymon Ochędzan (srebro C10), Szymon Skurniak (srebro C14), Maciej Adamczewski (srebro C18), Ewa Barwińska (srebro D10) oraz Weronika Wawrzyniak (brąz D14). Blisko podium byli również Krzysztof Jarczewski i Karol Wawrzyniak (w grupie C10) oraz Zuzanna Jędrzejewska i Zuzanna Solarek (w grupie D10). Wysokie miejsca zajęli Paweł Piekielny (C14), Aleksandra Kubasik (D14). Gratulujemy! :)

Startowało 19 zawodników KTS Kalisz. Częściowe koszty dojazdu na zawody zostały pokryte ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2015 rok.

C10 – szachy szybkie
1. Paweł Jędraszek (KTS Kalisz)
2. Tymon Ochędzan (KTS Kalisz)
3. Maciej Szafrański (UKS Kościelec)

4. Krzysztof Jarczewski (KTS Kalisz)
5. Karol Wawrzyniak (KTS Kalisz)
11. Filip Rosiński (KTS Kalisz)
17. Bartosz Podębski (KTS Kalisz)
19. Michał Jędraszek (KTS Kalisz)
24. Maciej Kozłowski (KTS Kalisz)
40. Tomasz Drobniewski (KTS Kalisz)

C14 – szachy szybkie
1. Krzysztof Raczyński (LKS Chrobry Gniezno)
2. Szymon Skurniak (KTS Kalisz)
3. Jacek Miętkiewicz (LKS Chrobry Gniezno)

6. Paweł Piekielny (KTS Kalisz)
10. Oskar Dixa (KTS Kalisz)

C18 – szachy szybkie
1. Marcin Pilzak (MMKS Wieniawa Leszno)
2. Maciej Adamczewski (KTS Kalisz)
3. Dawid Romański (LKS Chrobry Gniezno)

7. Filip Janiszewski (KTS Kalisz)

D10 – szachy błyskawiczne
1. Roksana Nowak (MKS Wicher Zbąszyń)
2. Ewa Barwińska (KTS Kalisz)
3. Zofia Roszkiewicz (UMKS Na Pięterku Poznań)

4. Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz)
5. Zuzanna Solarek (KTS Kalisz)
13. Julia Skurniak (KTS Kalisz)

D14 – szachy szybkie
1. Marta Tomczak (MMKS Wieniawa Leszno)
2. Zuzanna Szeląg (LKS Chrobry Gniezno)
3. Weronika Wawrzyniak (KTS Kalisz)

6. Aleksandra Kubasik (KTS Kalisz)

D18 –szachy szybkie
1. Oktawia Wilk (LKS Chrobry Gniezno)
2. Dominika Stochniałek (UMKS Na Pięterku Poznań)
3. Weronika Ciesińska (AZS Poznań)

Maciej Sroczyński
Grudzień 6, 2015, 10:50

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy