PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

6 miejsce na Gimnazjadzie w Poznaniu

Kaliscy szachiści bez większych sukcesów zakończyli zmagania w Finałach Szkolnych Mistrzostw Wielkopolski w kategorii Szkół Podstawowych, Gimnazjum i Szkół Ponadgimnazjalnych. We wtorek w Zbąszyniu rozstrzygnięto finały Szkół Podstawowych. Kilka dni później Poznań gościł finalistów w starszych kategoriach wiekowych.

W grupie Gimnazjum mieliśmy apetyt na medal. Gimnazjum nr 9 w Kaliszu zagrało w bardzo wyrównanym składzie. Komplet punktów Ani Sokołowskiej, nie wystarczył do pełni sukcesu. Nawet wygrana w ostatniej rundzie mogła dać kaliszanom medal. Skończyło się na niedosycie i 6 miejscu. Wygrało zdecydowanie Gimnazjum Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. Drugie miejsce Gimnazjum Szczytniki Duchowne, co ciekawe drużyna grała cały turniej tylko trzema zawodnikami (na co dzień klubowymi zawodnikami LKS Chrobry Gniezno). Brąz dla Gimnazjum Tow. Salezjańskiego Konin. Gimnazjum nr 1 w Kaliszu zakończyło rywalizacje na 34 miejscu, grało 54 drużyny. Liderką „jedynki” była  Zuzanna Marucha, która  zdobyła 6/7.

W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych tryumfował ZSRCKU Kościelec. Szachownice 2,3,4 (Wiktor Kwiatkowski, Mateusz Kamecki, Weronika Ostrowska) wygrali wszystkie swoje partie. Drugie miejsce dla I LO Kościan, trzecie III LO Poznań. Najwyżej z Kalisza z uplasowało się II LO (13 miejsce) w składzie z Darią Bieniek i grającą kiedyś w naszym klubie Anną Gadzinowską.  Bardzo słabo zagrało III LO Kalisz, które mając 4 numer startowy wylądował dopiero na 26 miejscu. Liderami drużyny byli Jędrzej Adamczewski i Michał Korycki (6/7). 8 miejsce zajęło I LO z Pleszewa, dla którego Monika Jarecka zdobyła 5,5/7.

 

Maciej Sroczyński
Luty 15, 2013, 20:16

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy