PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Nowa szachowa lista FIDE – 1.3.2012


Marcowa lista rankingowa międzynarodowej organizacji szachowej FIDE zaaktualizowała zyski rankingowe Kacpra Zakrockiego i Filipa Janiszewskiego, które uzyskali na XV Neujahrsopen Guben 2012 w Guben. Pozostali zawodnicy naszego klubu nie grali żadnych partii liczonych do rankingu. „Częściówkę” (należy rozegrać 9 partii z zawodnikami z rankingiem FIDE, Oskar grał 7) na Mistrzostwach Polski do lat 10 zdobył Oskar Dixa. Zmiany na liście nastąpią również po zakończeniu III Ligi Juniorów oraz IV Ligi Seniorów.

Lista rankingowa FIDE klubu KTS-W Kalisz
1. Sroczyński Maciej 2259 (-)
2. Adamczewski Jędrzej 1825 (-)
3. Sobiech Krzysztof 1799 (-)
4. Majas Piotr 1778 (-)
5. Wegner Jacek 1731 (-)
6. Ziąbek Patryk 1697 (-)
7. Janiszewski Filip 1692 (+44)
9. Adamczewski Maciej 1613 (-)
10. Zakrocki Kacper1589 (+52)
11. Piotrowski Maciej 1532 (-)
12. Sokołowska Anna 1511 (-)
13. Jarecka Monika 1437 (-)

Maciej Sroczyński
Marzec 13, 2012, 13:43

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy