PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

6,7 dzień – II ligi szachowej w Borowicach

Wczoraj niezły dzień, a mogło być jeszcze lepiej. W porannej rundzie zaskakująco łatwe i wysokie zwycięstwo 4,5-1,5 z ASSz Miedź Legnica. Świetne zwycięstwo Jędrka Adamczewskiego nad wielokrotną medalistka Mistrzostw Polski oraz uczestniczką Mistrzostw Świata – Aleksandrą Zmarzły. Wygrały nasze środkowe deski Maciej Adamczewski oraz Filip Janiszewski. Z pewnymi problemami, ale w sytuacji pod kontrolą wygrała Ania Sokołowska. Zremisował Piotrek Majas. Niestety Joasia Dixa podstawiała w partii materiał.

W 7 rundzie trafiliśmy na bardzo wyrównaną drużynę z 5 numeru startowego ŻKSz Żary. Rozpoczęło się świetnie. W szybkiej miniaturze Ania w rewelacyjny sposób pokonała o 4 lata starszą rywalkę. Ani składamy serdeczne życzenia imieninowe, bowiem dziś jej święto. Życzenia również dla mojego chrześniaka Igora, który dziś obchodzi swoje drugie urodziny ;)

Wracając do meczu z Żarami, Maciej oddał w remisowej pozycji zwycięstwo rywalowi nie doliczając lekko-figurowej końcówki. Skomplikowało to mocno sytuacje w meczu. Tym bardziej, że Joasia też musiała uznać się za pokonaną. Stan meczu niekorzystny 1-2. Wyrównał nasz najmocniejszy punkt drużyny Filip Janiszewski. Filip ma obecnie 6,5 punktu z siedmiu partii. Na polu boju pozostał Jędrek oraz Piotrek. Ten pierwszy miał wymagającego przeciwnika. Tomasz Klepaczka wypożyczony z klubu KS Piątka Skierniewice do Żar zdobył w lipcu tego roku tytuł Mistrza Europy w szachach błyskawicznych. Jędrek grał bez piona większość partii i gdy już się wydawało, że nawiąże walkę w rywalem dostał pięknego mata. Piotrek musiał, wygrać żebyśmy mieli remis. Przeciwnik zaproponował remis. Jako kapitan jednak kazałem mu grać dalej. Niestety nic więcej nie dało się z tej pozycji wycisnąć. Przegraliśmy 2,5-3,5.

Brawa również dla naszego Prezesa Adama Wojcieszaka, który wczoraj wygrał bój ze szczytem Śnieżka. Ze swojej strony, jeśli nogi i pogoda pozwolą to chciałbym podejść na Szrenicę. Dla naszych dzieci mamy również w planach wycieczkę na zamek Chojnik.

Aktualnie gramy szachowo z drużyną Kornuty Gorlice. Dziś również turniej piłkarski i tym razem Kornuty Gorlice będą nam pomagać, bowiem można łączyć drużyny i zagramy razem. Trzymajcie kciuki!

Maciej Sroczyński
Lipiec 26, 2012, 10:28

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy