PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

8 medali w Żerkowie i 17 awansów do MMJ

Rewelacyjnie spisali się nasi juniorzy na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w Żerkowie. W stawce 258 zawodników, którzy grali w dziesięciu grupach wiekowych wystartowało 31 zawodników KTS-W Kalisz. Zdobyliśmy 8 medali, co jest jednocześnie naszym rekordem na mistrzostwach województwa. Zdobywając dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe medale byliśmy najlepszą drużyną klubową w całej Wielkopolsce. Ogromne gratulacje dla naszych podopiecznych!, którzy pięknie zakończyli tym samym sezon szkolny.

Uzyskaliśmy też 17 awansów do Mistrzostw Międzywojewódzkich, które również we wrześniu odbędą się w Żerkowie. Kaliscy zawodnicy wypełnili też wiele norm na wyższe kategorie (w tym dwie kategorie centralne).

Szczególnie zadowoleni jesteśmy w najmłodszych rocznikach bowiem w grupie C9 awans uzyskało, aż pięcioro naszych zawodników. Dodatkowo w grupie C9 i D9 mieliśmy też wielu zawodników na miejscach rezerwowych tuż za pierwszą dziesiątką mistrzostw.

Mistrzami Wielkopolski od nas z klubu zostali: Maciej Adamczewski (C13) i Oskar Dixa (C9). Oboje wystąpili w roli faworytów i pewnie zwyciężyli swoje grupy. Maciej wypełnił drugą normę na I kategorię szachową i na MMJ zagra już z upragnioną jedynką. Oskar z wynikiem 8/9 wypelnił również normę na II kategorię szachową.

W pozostałych grupach zwyciężali: D9 – Monika Grabsztunowicz (UKS Sokół Włoszakowice), D11 – Zuzanna Szeląg (LKS Chrobry Gniezno), D13 – Weronika Momot (UKS Smecz Konin), D15 – Natalia Kopacka (OTSz Ostrów Wlkp.), D18 – Katarzyna Wesołowska (UKS Szach Wolsztyn), C11 – Raczyński Krzysztof (UKS Polan Poznań), C15 – Kacper Tomaszewski (JKSz-W Jarocin), C18 – Wiktor Kwiatkowski (UKS Kościelec).

Srebrne medale dla KTSz-W Kalisz zdobyły dziewczyny: Joanna Dixa (D11) oraz Aleksandra Kubasik (D9). Brąz ucieszył Annę Sokołowską (D15), Szymona Skurniaka (C9), Patryka Ziąbka (C18) i Filipa Janiszewskiego (C15). Patryk, tak jak Maciej wypełnił normę na I kategorię szachową. Szczególne wyróżnienie dla Filipa Janiszewskiego, którego gra  w mocnej grupie C15 (mógł grać w swojej grupie C13), zaowocowała medalem MWJ.

Wiele dobrego można powiedzieć o starcie naszych zawodników. W kolejnym etapie zagrają następujący zawodnicy KTSz-W Kalisz:

1. C9 – Dixa Oskar

2. C9 – Skurniak Szymon

3. C9 – Rosiński Filip

4. C9 – Grala Dorian

5. C9 – Klaska Szymon

6. D9 – Kubasik Aleksandra

7. C11 – Dixa Wiktor

8. D11 – Dixa Joanna

9. C13 – Adamczewski Maciej

10. C13 – Marciniak Michał

11. C13 – Janiszewski Filip

12. C15 – Zakrocki Kacper

13. C15 – Bażant Tomasz

14. D15 – Sokołowska Anna

15. C18 – Ziąbek Patryk

16. C18 – Majas Piotr

17. C18 – Korycki Michał

18. C18 – Adamczewski Jędrzej

Liczymy również na to, że w MMJ zagrają nasi juniorzy z grupy C9 i D9, którzy byli tuż za pierwszą dziesiątką premiowaną awansem. Mogą oni awansować z dodatkowej listy po akceptacji Komisji Młodzieżowej WZSzach.

 

Normy na wyższe kategorie z KTS-W Kalisz wypełnili:

I kategoria – Adamczewski Maciej (2 norma)

I kategoria – Ziąbek Patryk (1 norma)

II kategoria – Bażant Tomasz

III kategoria – Dembny Mateusz

III kategoria – Bartosik Aleksandra

 

Opiekę nad zawodnikami podczas mistrzostw sprawował Prezes Klubu KTS-W Kalisz – Adam Wojcieszak. Opiekę trenerską Sroczyński Maciej, Derecki Krzysztof. Organizatorem mistrzostw był Wielkopolski Związek Szachowy.

 

 

 

Maciej Sroczyński
Czerwiec 20, 2012, 22:40

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy