Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

8 października godz. 15.00 – 1 runda DME we Warszawie

Już jutro o godzinie 15:00 wystartuje pierwsza runda Drużynowych Mistrzostw Europy w szachach. Miejscem gry będzie Hotel Novotel we Warszawie. W poprzednich mistrzostwach nieoczekiwanie wygrali Niemcy. Obecnie rozstawieni z 10 numerem startowym. Polacy na liście startowej są jeszcze niżej, na 12 pozycji. Więcej szans medalowych mają nasze arcymistrzynie, z 4 numerem startowym. Pula nagród wynosi 90.000 euro.

Polakom kibicują znani sportowy: Marcin Gortat, Otylia Jędrzejewska, Dorota Idzi, Mariusz Czerkawski, Wojciech Szuchnicki, Sławomir Szmal, Kamil Stoch, Sylwia Bogacka, Tomasz Majewski. Więcej fotografii oraz statystyk dotyczących mistrzostwa można znaleźć na stronie ChessBase.com.

Maciej Sroczyński
Listopad 7, 2013, 19:32

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy