Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

DGCS Open 2017

DGCS Open - IX Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców rozegrane zostaną 22 września w Jesionowym Dworze (Pałac Gutów). Zapraszamy!

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka 2016! "Pierwszy krok do szachowego mistrzostwa"

Zawiera 702 zadania, których celem jest zamatowanie króla w jednym ruchu. Zbiór zadań ma wspomóc proces rozwoju początkujących szachistów. Przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy znają już podstawowe zasady, a chcą osiągać coraz to lepsze wyniki na turniejach szachowych. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie, które zrzesza około 100 osób. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

CZTERY PORY ROKU Z SZACHAMI – Lato (dla dzieci do rankingu 1400) – ZMIANA DATY TURNIEJU na 8 października!


Kiedy: Powrót do kalendarza » Październik 8, 2016(cały dzień)
Kategorie:
Biały

do CA

  • Turniej rozgrywany w dwóch grupach: do lat 9 (ur.2007 i młodsi) i do lat 14 (ur.2002-2006r.)

  • Turniej przeznaczony dla początkujących szachistów. W cyklu mogą brać udział zawodnicy, których ranking PZSZACH wynosi maksymalnie 1400 (III dz. lub IV ch.)

  • Liczy się ranking i kategoria z pierwszego marcowego turnieju. Nawet jak w międzyczasie dziecko zdobędzie wyższą kategorię może grać w kolejnych turniejach.

  • Wpisowe – 5zł od zawodnika, dotyczy uczniów szkół z Kalisza, zawodników KTS Kalisz oraz uczniów Szkoły szachowej SzachMistrz,
  • Wpisowe – 10zł od zawodnika, dla wszystkich pozostałych,

sp2kalisz

Organizatorem turniejów będzie KTS Kalisz. Wszystkie turniej odbędą się w SP nr 2 w Kaliszu.;


Dodaj komentarz


8 + pięć =

Nasi partnerzy