PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

UWAGA zmiana sali gry! – Feryjny Turniej Szachowy w Kaliszu –


Kiedy:
Styczeń 26, 2013 – Styczeń 27, 2013 całodniowy
2013-01-26T00:00:00+01:00
2013-01-28T00:00:00+01:00
Gdzie:
IV LO Kalisz, im. J.Paderewskiego
Widok 96A
Kalisz
Polska
Koszty:
15/25 zł
Kontakt:
Maciej Sroczyński
793-733-396

WAŻNA INFORMACJA! dla uczestników Feryjnego Turnieju Szachowego w Kaliszu. Z uwagi na to, że do zawodów zgłosiła się znacznie większa liczba zawodników niż zakładaliśmy. Zmieniliśmy lokalizacje sali gry.

Turniej rozegrany zostanie na sali gimnastycznej  IV LO im. Jana Padererewskiego w Kaliszu (ul. Widok 96a). Na tą chwilę zapisało się 85 zawodników z Wrocławia, Poznania, Łodzi, Wielunia oraz wielu innych klubów szachowych.

W turnieju mogą startować zawodnicy urodzeni w 1995 roku lub młodsi. Zawody rozgrywane będą w trzech grupach rankingowych. W grupie A wystąpią zawodnicy legitymujący się rankingiem 1600 i wyższym. 60 minutowe tempo gry daje wielu zawodników szanse uzyskania normy na II kategorię szachową.

Grupa B w przedziale rankingowym 1250-1400 umożliwia uzyskanie III kategorii szachowej. Z kolei w grupie C zawodnicy powalczą o IV i V kategorię szachową.

Zachęcamy do licznego udziału, są jeszcze wolne miejsca, aby zagrać w turnieju!.

MAPA DOJAZDU do IV LO Kalisz (ul. Widok 96a)

Wyświetl większą mapę


Dodaj komentarz

Nasi partnerzy