PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

I Turniej Szachowy o Puchar Sołtysa sołectwa Skalmierz


Kiedy:
Listopad 10, 2016 – Listopad 11, 2016 całodniowy
2016-11-10T23:00:00+00:00
2016-11-11T23:00:00+00:00

skalmierz

Regulamin I Turnieju Szachowego

o Puchar Sołtysa sołectwa Skalmierz

 1. Organizatorzy:

Pomysłodawca i inicjator Paweł Olejnik, organizator Sołtys Skalmierza Marian Juszczak przy współpracy z Centrum Kultury w Błaszkach.

Patronat medialny: gazeta „Dziennik Łódzki” „Nad Wartą”.

Darczyńcy:

– Autoryzowany Doradca Biznesowy Play Klaudia Michalak,

– PSB „Mrówka” Błaszki Przemysław Stępień,

– ZPS Skalmierz Józef Gaczyński,

– ELDOM Błaszki Zdzisław Woźniak,

– Willa Feniks Lubanów,

– ZYK Błaszki Barbara Noweta,

– Szkoła szachowa SzachMistrz Maciej Sroczyński,

– OSP Skalmierz.

 1. Cele turnieju:

– uczczenie 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę,

– popularyzacja gry w szachy w Skalmierzu i na okolicznych terenach łączących województwa: łódzkie i wielkopolskie,

– ujawnianie i rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień wśród dorosłych, dzieci i młodzieży,

– możliwość bezpośredniego kontaktu i rywalizacji wśród pasjonatów gry w szachy.

 1. Termin i miejsce turnieju:

11.11.2016 r., rozpoczęcie godz. 10.00 w sali OSP w Skalmierzu gm. Błaszki pow. sieradzki, woj. łódzkie.

 

 1. System rozgrywek:

Turniej zostanie przeprowadzony systemem szwajcarskim 7 rundowym, czas gry 15 minut dla zawodnika (szachy szybkie wśród seniorów). W zależności od ilości osób biorących udział w turnieju, przewidziana jest gra wspólna wszystkich uczestników (mała ilość zawodników) lub podział na dwie oddzielnie grające grupy (minimum po 10 zawodników w kategorii wiekowej) w kategoriach wiekowych junior do lat 18 (gra bez zegarów, przy przedłużaniu czasu i grze dłuższej niż seniorzy, dokończenie partii z zegarem z czasem 5 minut na zawodnika) oraz senior 18 lat i powyżej (w przypadku wyrażenia woli gry w wyższej kategorii wiekowej dopuszczone mogą być osoby od 15 roku życia). Niezależnie od ilości uczestników, w każdej kategorii będzie prowadzona oddzielna klasyfikacja indywidualna, bez podziału na płeć. Punktacja: wygrana 1 pkt, remis 0,5 pkt, przegrana 0 pkt. O kolejności lokat decyduje ilość zdobytych punktów, przy uzyskanych jednakowych ilościach punktów, o kolejności miejsc zdecyduje punktacja pomocnicza: metoda progresji, punktacja Buchholza, punktacja średnia Buchholza, wynik bezpośrednich partii.

 1. Warunki uczestnictwa:

Impreza ma charakter otwarty, grać mogą wszyscy chętni, nie ma wpisowego (turniej nieodpłatny), jednak warunkiem uczestnictwa jest przywiezienie kompletu szachów (szachownica turniejowa z bierkami dla seniorów i juniorów) wraz z zegarem (seniorzy) na parę startujących zawodników. Zgłoszenia do turnieju możliwe na miejscu od godz. 9.30 na sali gry u sędziego do godz. 9.55 lub wcześniej na adres e-mail sędziego: pozero@o2.pl Osoby zapisane wcześniej w przypadku rezygnacji proszone o wcześniejszą informację o rezygnacji.

 1. Ocena i sędziowanie:

Prowadzącym i sędzią turnieju będzie Paweł Olejnik.

 

 1. Nagrody:

Dla każdego z uczestników juniorów organizatorzy przewidzieli pamiątkowe dyplomy za udział, ponadto trójka najlepszych zawodników z każdej kategorii: junior i senior otrzyma puchary i nagrody rzeczowe za zajęcie I, II i III miejsca. Nagrody funduje Sołtys Marian Juszczak dzięki darczyńcom:

– Autoryzowany Doradca Biznesowy Play Klaudia Michalak,

– PSB „Mrówka” Błaszki Przemysław Stępień,

– ZPS Skalmierz Józef Gaczyński,

– ELDOM Błaszki Zdzisław Woźniak.

 1. Postanowienia końcowe:

– uczestników obowiązują aktualne przepisy PZSzach,

– pięć minut po rozpoczęciu partii zawodnik nieobecny przegrywa partię,

– grających i kibiców obowiązuje całkowity zakaz korzystania z telefonów na sali gry, telefony na sali muszą być wyłączone lub wyciszone,

– niedozwolone jest:

a. głośne komentowanie rozgrywanych partii przez zawodników lub kibiców,

b. przeszkadzanie innym grającym w trakcie rozgrywania partii,

c. podpowiadania i konsultacje między zawodnikami oraz kibicami,

– obowiązują zasady gry fair play,

– interpretacja regulaminu należy do sędziego głównego,

– materiały z imprezy będą prezentowane w gazecie „Dziennik Łódzki” „Nad Wartą”, w radiu WWW.nasze.fm

organizator zastrzega sobie prawo do niezbędnych zmian w regulaminie wynikających z jego potrzeb.

Biorąc udział w turnieju uczestnik (zawodnik i kibic) wyraża zgodę na:

 1. Utrwalanie swojego wizerunku przez organizatorów i media,

 2. Korzystanie przez organizatorów i media z wizerunku utrwalonego w związku z realizacją turnieju oraz przenosi na organizatorów w zakresie nieograniczonym czasowo i terytorialnie wszelkie prawa do korzystania i rozporządzania wizerunkiem uczestnika i jego nagraniami (fotograficznymi, audiowizualnymi, dźwiękowymi) zarejestrowanymi w związku z turniejem,

 3. Przetwarzanie danych osobowych uczestników turnieju przez organizatorów imprezy będzie tylko i wyłącznie na potrzeby organizacji tego turnieju. Dane osobowe będą przechowane przez organizatorów.


Dodaj komentarz

Nasi partnerzy