Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

II Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka im. Krzysztofa Statnika Nowe Skalmierzyce


Kiedy: Powrót do kalendarza » Czerwiec 30, 2012 @ 09:30 - 15:30
Gdzie:Nowe Skalmierzyce
Okólna 8
63-460 Nowe Skalmierzyce
Polska
Koszt:15 zł
Kontakt:Marcin Orzechowski
509318725
orzech73@interia.pl

Komunikat Organizacyjny

II Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka

Im. Krzysztofa Statnika

30 czerwca 2012, Nowe Skalmierzyce

 

 

 1. Organizator zawodów: Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Miejsko-Gminny Uczniowski Klub Sportowy „POGOŃ” w Nowych Skalmierzycach, Tygodnik „Nasz Rynek” przy współudziale Szkoły szachowej „Szachmistrz”,

 2. Patronat medialny: Tygodnik „Nasz Rynek”.

 3. Cel zawodów: Popularyzacja królewskiej gry wśród dzieci i młodzieży.

 4. Termin zawodów: 30 czerwca 2012r. godz. 1000

 5. Miejsce zawodów: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich ul. Okólna 8

 6. Prawo startu: dzieci i młodzież w wieku do 16 lat, bez względu na prezentowany poziom gry, przynależność klubową i szkolną

 7. Zgłoszenia: do 28.06.2012 na stronie: www.chessarbiter.com, lub w dniu turnieju do godz. 9.00

 8. System rozgrywek: Turniej zostanie rozegrany w czterech grupach wiekowych

CD – 7 zgłoszenie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_2675/

CD – 10 zgłoszenie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_2676/

CD – 13 zgłoszenie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_2677/

CD – 16 zgłoszenie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_2678/

Systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund/30 minut na zawodnika, a w przypadku mniejszej liczby zawodników systemem kołowym (istnieje możliwość zdobycia do IV kategorii szachowej). Obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego.

 1. Sędzia zawodów: NA Maciej Sroczyński lic.15300018

 2. Wpisowe: 15 zł od zawodnika

 3. Nagrody: Puchary I-III, nagrody rzeczowe dla 10 najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych , dyplomy, nagrody niespodzianki i medale dla wszystkich uczestników.

 4. Sprzęt szachowy zapewnia organizator. Ostateczna interpretacja przepisów należy do organizatora, jego decyzja jest ostateczna.

 5. Opiekę nad dziećmi w czasie turnieju sprawują rodzice lub opiekunowie.


Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy