PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Nowy nabór na naukę gry w szachy – Szkoła szachowa SzachMistrz – rok szkolny 2016/2017


Kiedy:
Lipiec 31, 2016 – Grudzień 30, 2016 całodniowy
2016-07-31T22:00:00+00:00
2016-12-30T23:00:00+00:00

Oferta nauki gry w szachy 2016/2017 rok

oferta

reklama1

 

Dlaczego szachy?

Szachy posiadają rzadko spotykaną właściwość: dzieci je lubią, pomimo że szachy są dla nich dobre!”

Szachy to najbardziej popularna gra planszowa na świecie. W szachy grają kilkuletnie dzieci, grają dorośli, grają całe rodziny. Królewska gra w znacznym stopniu rozwija umysł dziecka i stymuluje mózg do aktywnego działania. Zaczynamy od zabawy, „szachowe wojska” stoją na przeciwko siebie. Dzieci zbijają kolejne figurki, „szachowych rycerzy”, co sprawia im niesamowitą frajdę. Każda kolejna gra jest coraz bardziej logiczna, dzieci zaczynają lepiej planować, coraz skuteczniej osiągają cel, jakim jest złapanie króla przeciwnika. Dobrze się przy tym bawią!

Taki rodzaj intelektualnej aktywności pozytywnie wpływa nie tylko na rozwój umysłowy, ale także osobowościowy. Z uwagi na to, że młodzi szachiści muszą przestrzegać pewnych reguł i zasad, uczą się tym samym zdyscyplinowania i systematyczności. Ćwiczą swoją pamięć, wyobraźnie przestrzenną, rozwijają zdolności koncentracji. W szachach nie zawsze dziecko wygrywa, dlatego uczy się trudnej sztuki przegrywania, tolerancji oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Kiedy zacząć grać w szachy?

Uważam, że im szybciej dziecko nauczy się grać w szachy tym lepiej. Zasady gry w szachy można poznać w krótkim czasie, a korzyści jakie wynikają z treningu gry w szachy są długotrwałe. Dlatego obecnie nauka gry w szachy dla dzieci wprowadzana jest w wieku przedszkolnym.  Nasi młodzi SzachMistrzowie zaczynają naukę gry w szachy w przedszkolach już w wieku czterech lat.

Znam również osoby dorosłe, które nauczyły się grać w szachy i czerpią z „królewskiej gry” wiele przyjemności. Ważna jest systematyczność zajęć, konsekwencja i nie przejmowanie się małymi porażkami. Sam osobiście rozpocząłem grać w szachy w wieku dziesięciu lat. Lubiłem tą grę to takiego stopnia, że towarzyszyła mi ona przez całe moją młodość. Obecnie szachy to moja pasja, którą zarażam inne osoby. Na naukę gry w szachy nigdy nie jest za późno, to jeden z nielicznych sportów, który można uprawiać przez całe życie.

Dlaczego my?

Wyróżnia nas doświadczona kadra trenerów, która sama kiedyś grywała w turniejach szachowych. Szachy to jednak nie tylko rywalizacja, ale również wysiłek intelektualny, który będzie procentował w przyszłości.  W bajkowy i prosty sposób sposób wytłumaczymy jak grać w szachy, żeby wygrywać i dobrze się przy tym bawić. Naszą misją jest nauka logicznego myślenia. Cieszymy się z każdego małego sukcesu naszego podopiecznego. Z przyjemnością spotykamy się po latach z naszymi uczniami, którzy dzięki szachom dobrze poradzili sobie w wieku licealnym lub studenckim.

Ucz się od najlepszych!

Niezwykle dumni jesteśmy z naszych uczniów, którzy rozpoczęli swoją naukę w wieku przedszkolno-szkolnym. Po kilku latach nauki, jako zawodnicy klubu szachowego KTS Kalisz zdobywali  medale mistrzostw Polski, Europy i Świata. Korzystając z naszego bogatego doświadczenia w 2016 roku wydaliśmy autorski zestaw ćwiczeń do nauki gry w szachy „Pierwszy krok do szachowego mistrzostwa”. Również w 2016 roku współpracowaliśmy z wydawnictwem Dragon czego efektem jest książka szachowa „Szachy” autorstwa Macieja Sroczyńskiego, w której zawarte są wszystkie podstawowe informacje dotyczące zasad gry w szachy.

szachy_plenerowe

 

szachy_oferta

Zajęcia szachowe Akademia SzachMistrza ul. Łódzka 196 w Kaliszu

Pierwsze zajęcia 6 września 2016r.

  • wtorek, godz 17.30-18.15 (45 minut)- początkująca plus, mgr Katarzyna Jakubowska
  • wtorek, godz 18.20-19.05 (45 minut) – początkująca plus / średnio-zaawansowana, mgr Katarzyna Jakubowska

Pierwsze zajęcia 7 września 2016r.

  • środa, godz. 16.35-17.20 (45 minut) – początkująca plus, mgr Maciej Sroczyński,
  • środa, godz. 16.45-17.30 (45 minut) – początkująca młodsze dzieci, mgr Malwina Sroczyńska
  • środa, godz. 17.30-18.30 (60 minut) – średnio-zaawansowana, mgr Maciej Sroczyński,
  • środa, godz. 17.40-18.25 (45 minut) – początkująca plus, mgr Malwina Sroczyńska
  • środa, godz. 18.35-19.20 (45 minut) – początkująca plus / średnio-zaawansowana, mgr Malwina Sroczyńska
  • środa, godz. 18.40-19.40 (60 minut) – grupa mistrzów, mgr Maciej Sroczyński,

Gdzie jeszcze prowadzimy zajęcia?

 

 


Nasi partnerzy