PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Półfinały Mistrzostw Wielkopolski – Strefa Południowa (Kalisz)


Kiedy:
Maj 23, 2015 – Maj 24, 2015 całodniowy
2015-05-23T22:00:00+00:00
2015-05-24T22:00:00+00:00

logo_wzszach W dniu 24 maja 2015r. w Kaliszu (klub szachowy KTS Kalisz ul. Łódzka 196) rozegrane zostaną Półfinały Mistrzostw Wielkopolski w Strefie Południowej. Finały odbędą się w czerwcu 2015r. Zawody rozegrane zostaną tempem 30 minut na grę, na dystansie 7 rund. Awans do Mistrzostw Wielkopolski uzyskują:

  • Zawodnicy zajmujący miejsca 1-6 w każdej grupie wiekowej uzyskują awans do Finałów Mistrzostw Wielkopolski Juniorów, w przypadku startu w danej grupie minimum 16 zawodników awans uzyskują zawodnicy zajmujący miejsca 1-8. Zawodnicy posiadający bezpośrednie prawo startu w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów (finaliści Mistrzostw Polski Juniorów na rok 2015 oraz zawodnicy z kategoriami centralnymi lub ELO minimum 2000 ) nie blokują miejsc awansujących.
  • W grupie najstarszej (1997-99) zawodnicy z rocznika 1997 nie blokują miejsc awansujących, natomiast awans uzyskują pod warunkiem zajęcia miejsca 1-6 lub 1-8 (w zależności od liczby zawodników w grupie);

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy