PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Projekcja filmu „Szachowe dzieciństwo” (Kalisz)


Kiedy:
Styczeń 16, 2013@17:15 – 20:00
2013-01-16T17:15:00+01:00
2013-01-16T20:00:00+01:00

Informuję, że w okresie ferii zimowych (14-25 stycznia) nie będziemy prowadzić zajęć dydaktycznych w Kaliszu. Dotyczy to zajęć w Szkole szachowej SzachMistrz oraz klubie szachowym KTS-W Kalisz (ul.Łódzka 196).

Mamy za to ciekawą propozycje dla naszych uczniów i zawodników – projekcja filmu „Szachowe dzieciństwo”, która odbędzie się 16 stycznia (środa). Powtórkę projekcji planujemy na 23 stycznia 2013 (środa). Będzie zatem okazja do obejrzenia filmu dla wszystkich tych, którzy wyjeżdżają na ferie tylko na jeden tydzień.

Proszę być w naszym klubie około godziny 17.15, o godzinie 17.30 nastąpi projekcja filmu. Liczba miejsc ograniczona.

„Szachowe dzieciństwo”

  • Gatunek: Dramat, komedia
  • Czas trwania: 1 godzina i 50 minut
  • Produkcja: USA
  • Premiera: 11 sierpnia 1993 (USA)
  • Reżyseria i scenariusz: Steven Zaillian
  • Opis filmu: Josh Waitzkin pasjonuje się szachami. Ojciec Josha, dziennikarz sportowy Fred Waitzkin i matka Bonnie ze zdumieniem odkrywają, że siedmiolatek sam zgłębił tajniki trudnej gry, podpatrując w parku rozgrywki amatorów. Starają się zachęcić syna, by rozwijał swój talent. Fred angażuje byłego mistrza Pandolfinego pod okiem którego mały geniusz rozpoczyna wytężoną pracę.

HARMONOGRAM NA FERIE:


Dodaj komentarz

Nasi partnerzy