PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Projekcja bajki „Nowe szaty króla” (Kalisz)


Kiedy:
Styczeń 23, 2013@17:15 – 20:00
2013-01-23T17:15:00+01:00
2013-01-23T20:00:00+01:00

Niedługo zacznie się drugi tydzień ferii. Szachowe zajęcia dydaktyczne w Kaliszu (ul. Łódzka 196) są jeszcze wstrzymane. Widać, że spora część naszych podopiecznych wyjechała na wypoczynek. Zapraszamy do nas na drugą środową projekcje filmu dla dzieci i młodzieży.

23 stycznia (środa) o godzinie 17.30 wyświetlimy bajkę „Nowe szaty króla”, a nie jak w pierwszej wersji zakładaliśmy powtórkę filmu „Szachowe dzieciństwo”. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły szachowej SzachMistrz oraz zawodników KTS-W Kalisz. Proszę być na 23 stycznia trochę wcześniej o godzinie 17.15. Projekcja potrwa 1 godzinę i 20 minut.

„Nowe szaty króla” (Walt Disney) – 7,5/10 FilmWeb

  • Film animowany ze studia Walta Disney’a z piosenkami Stinga. Jego bohaterem jest młody, porywczy władca, który na skutek zbiegu okoliczności zamieniony zostaje w lamę i musi pokonać wiele przeszkód, by powrócić do ludzkiej postaci i odzyskać tron.
  • gatunek:    Animacja, Familijny, Komedia, Przygodowy
  • produkcja:    USA
  • premiera:    13 kwietnia 2001 (Polska) 10 grudnia 2000 (świat)
  • reżyseria:    Mark Dindal
  • scenariusz:    David Reynolds

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy