Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Spotkanie z Andrzejem Modzelanem (Dobra Nadzieja)


Kiedy: Powrót do kalendarza » Grudzień 8, 2012(cały dzień)
Gdzie:Szkoła szachowa SzachMistrz, Dobra Nadzieja 11d (Wielkopolska)
Kontakt:Stanisław Dixa
602718506
dixa@post.pl
Kategorie:
Zolty

“Niektórym rodzicom często wydaje się, że z uwagi na poświęcony czas i nakłady finansowe, udzielają dziecku kredytu – jak w banku. Najlepiej krótkoterminowego i w dodatku na wysoki procent. Jeżeli termin spłaty kolejnej raty – zwycięstwa i medale dziecka – opóźnia się, odczuwają głęboki dyskomfort psychiczny, czy wręcz frustrację, czego wyrazem są postawy dalekie od właściwych. Tak jak osoby uzależnione nie widzą swojego uzależnienia, tak toksyczni rodzice nie przyjmują do wiadomości negatywnych skutków swoich działań. Zasada „mnie to nie dotyczy” ma wielu wyznawców. Realizowanie własnych, często niespełnionych ambicji poprzez osiągnięcia dziecka, jest bardzo typowe i leży u podstaw piramidy szachowej edukacji. Proponuję obejrzeć film pt. „Szachowe dzieciństwo” (ang. “Searching for Bobby Fischer”) z 1993 roku. Obraz jest adaptacją książki Freda Waitzkina, opisującej dzieciństwo jego syna Josha. Chłopiec ogarnięty pasją do szachów osiąga coraz większe sukcesy, z którymi ojciec identyfikuje się w stopniu najwyższym. W rozmowie z nauczycielką syna ze szkoły kategorycznie stwierdza, że ani on, ani ona nigdy nie byli i nie będą tak dobrzy w czymkolwiek – jak jest Josh w szachach. Rozpierająca duma połączona z niepohamowaną ambicją jest mieszanką bardzo wybuchową. Niestety, odłamki ranią najczęściej głównych bohaterów tego spektaklu – dzieci. Mam nadzieję, że niejeden rodzic, który odnajdzie swoje zachowania w tych bolesnych słowach, zmieni swoje podejście do szachowych osiągnięć swojej pociechy i nabierze nieco więcej dystansu. Ku chwale życia
rodzinnego”.

To fragment wywiadu z Andrzejem Modzelanem, który ukaże się w najbliższym numerze czasopisma PZSzach – “MAT”. Serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników i ich rodziców na spotkanie z autorem tych słów – 8 grudnia 2012 o godz. 10.00. Spotkanie odbędzie się na Dobrej Nadziei 11d. W sprawie kosztów i rezerwacji miejsc proszę kontaktować się z Stanisławem Dixa tel. 602718506, dixa@post.pl. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam Stanisław Dixa.

Warto również zapoznać się z felietonami Andrzeja Modzelana, które poruszają dużo zagadnień ważnych dla rodziców.

Tematy zajęć:

  • 10.00 – 11.30 – Typowe błędy debiutowe. Sztuczki, pułapki i otwarcia nie dostosowane dla dzieci. Budowanie repertuaru debiutowego. Rola rodziców w rozwoju szachowym młodych zawodników.
  • 12.00 – 13.30 – Dlaczego warto studiować klasykę szachową? Akiba Rubinstein jakiego mniej znamy – taktyka w partiach wielkiego mistrza.
  • 14.00 – 14.45 – Zakończenia partii szachowych w praktyce – *”po co mam się tego uczyć? W mojej partii tak nie będzie!”*
  • 14.45 – 15.30 – Repertuar debiutowy – jakie debiuty szkodzą a jakie rozwijają? Jak pracować nad szachami?

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy