Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turniej szachowy dla dzieci do lat 12 w Galerii TĘCZA w Kaliszu – trwają zapisy!


Kiedy:
Wrzesień 8, 2013 całodniowy
2013-09-08T00:00:00+02:00
2013-09-09T00:00:00+02:00
Koszty:
5 zł

Wakacje nieuchronnie zbliżają się ku końcowi. Czas wrócić do szkolnej rzeczywistości. Z tej okazji wraz z Galerią Tęczą w Kaliszu organizujemy turniej szachowy dla dzieci do lat 12. Zawody zostaną rozegrane 8 września o godzinie 11.00. Zapisy na turniej do 6 września. Potwierdzenie udziały w Galerii Tęcza 8 września do godziny 10.30.

Z uwagi na ograniczoną liczbę 60 grających musieliśmy wprowadzić pewne ograniczenia oraz warunki startu. W turnieju mogą brać udział przedszkolacy i uczniowie szkół podstawowych w Kaliszu oraz wszyscy uczniowie Szkoły szachowej SzachMistrz oraz zawodnicy KTS-W Kalisz spełniające kryteria wieku. Wpisowe do zawodów wynosi 5zł.

W Galerii Tęcza w Kaliszu graliśmy już w tym roku z okazji Dnia Dziecka. Z przyjemnością wrócimy tam ponownie. Tym razem na zwycięzców czekają puchary (za I, II, III miejsce do lat 9 i 12) dla najlepszych wejściówki do kina, dla wszystkich startujących upominki. Zapraszamy!


Dodaj komentarz

Nasi partnerzy