PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turniej szachowy z okazji europejskiego dnia pamięci ofiar reżimów totalitarnych i promocji książki „SZACHY WOJENNE 1939-1945. WAR CHESS” (Ostrów Wlkp.)


Kiedy:
Wrzesień 1, 2013 całodniowy
2013-09-01T00:00:00+02:00
2013-09-02T00:00:00+02:00

W imieniu organizatorów zapraszamy do Ostrowa Wielkopolskiego na promocję książki „Szachy wojenne 1939-1945. War chess” (Paweł Dudziński, konsultacja naukowa: Tomasz Lissowski i prof. dr hab. Tadeusz Wolsza). Po promocji odbędzie się turniej szachowy (6 rund po 10 minut). W książce opisana została aktywność szachowa w wielu polskich i wielkopolskich miastach podczas II wojny światowej. Fragment recenzji znajduje się tutaj.

Promocja związana będzie z zaprezentowaniem kilku wykładów, a swój wstępny udział potwierdzili: dr Michael Negele (Wuppertal, Niemcy) – z Zarządu Ken Whyld Association, Fred van der Vliet (Haga, Holandia) – autor „Chess in former German, now Polish territorries”, Jan Jaremko (Lwów, Ukraina) – autor książki „Romantik szachiw i joho epocha. Stepan Popel”, Tomasz Lissowski (Warszawa) – przewodniczący Komisji Historycznej PZSzach, Wojciech Zawadzki (Wrocław) – zdobywca nagrody Hetmana za całokształt działalności szachowej i zarazem były wiceprezes PZSzach, Jerzy Moraś (Warszawa) – prezes szachowego wydawnictwa „Penelopa”, czy Andrzej Olszowski (Opole) – autor artykułów z zakresu historii szachów.


Dodaj komentarz

Nasi partnerzy