Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

XII Szachowy Turniej Czterech Gmin Czarnożyły-Biała-Wierzchlas-Mokrsko 2014


Kiedy: Powrót do kalendarza » Marzec 22, 2014 – Marzec 23, 2014(cały dzień)

Otrzymałem zaproszenie na XII Szachowy Turniej Czterech Gmin Czarnożyły-Biała-Wierzchlas-Mokrsko 2014. Zawody interesujące z uwagi na formułę:

Tematyczny turniej szachowy połączony z konkursem rozwiązywania zadań szachowych rozgrywany w czterech etapach. Konkurs zadań poprzedzać będzie każdy z etapów turnieju. Zadania związane będą z różnymi motywami szachowymi. Każde zadanie będzie punktowane w zależności od stopnia trudności.
O kolejności w konkursie decydować będzie suma punktów uzyskanych przez zawodnika podczas wszystkich
czterech etapów konkursu. W przypadku uzyskania przez laureatów
tej samej ilości punktów o kolejności zdecydują:
* ranking zawodnika (promowany będzie zawodnik z niższym rankingiem)
* wiek zawodnika (promowany będzie zawodnik młodszy).

Turniej szachowy rozegrany zostanie na dystansie 15 rund w systemie szwajcarskim (kojarzenie komputerowe
programem chessarbiter) po 30 min. na zawodnika.

Debiuty obowiązujące na poszczególnych etapach:
Etap I: partia hiszpańska – partia rozpoczynana jest od ustawienia: 1.e4 e5, 2.Sf3 Sc6, 3.Gb5 …
Etap II: gambit królewski – partia rozpoczynana jest od ustawienia: 1. e4 e5, 2. f4 …
Etap III: partia szkocka – partia rozpoczynana jest od ustawienia 1. e4 e5, 2. Sf3 Sc6, 3. d4 …
Etap IV: obrona sycylijska – partia rozpoczynana jest od ustawienia: 1. e4 c5 2. …


Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy