PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

XIX Turniej Szachowy z okazji Dni Miasta Nowe Skalmierzyce


Kiedy:
Czerwiec 30, 2012@09:30 – 15:30
2012-06-30T09:30:00+02:00
2012-06-30T15:30:00+02:00
Gdzie:
Nowe Skalmierzyce
Okólna 8
63-460 Nowe Skalmierzyce
Polska
Koszty:
10-20zł
Kontakt:
Marcin Orzechowski
509318725

Komunikat Organizacyjny

19 Turniej Szachowy z okazji Dni Miasta

Nowe Skalmierzyce

30 czerwca 2012, Nowe Skalmierzyce

 

 

 1. Organizator zawodów: Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Miejsko-Gminny Uczniowski Klub Sportowy „POGOŃ” w Nowych Skalmierzycach .

 2. Cel zawodów: Popularyzacja królewskiej gry, integracja środowiska szachowego.

 3. Termin zawodów: 30 czerwca 2012r. godz. 1000

 4. Miejsce zawodów: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich ul. Okólna 8

 5. Prawo startu: Wszyscy zawodnicy bez względu na prezentowany poziom gry, przynależność klubową po opłaceniu wpisowego.

 6. Zgłoszeniahttp://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_2752/

lub w dniu turnieju na sali gry do godz. 9.00

 1. System rozgrywek:

Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund/15min. na zawodnika. Obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego.

 1. Sędzia zawodów: NA Maciej Sroczyński lic.15300018

 2. Kryteria klasyfikacyjne: suma punktów, Buchholz średni, Buchholz pełny, liczba zwycięstw, Progress.

 3. Wpisowe: 20 zł od zawodnika, 10zł zawodnicy M-G UKS Pogoń oraz emeryci i juniorzy.

 4. Nagrody: Puchary, nagrody rzeczowe, dyplomy, nagroda dla najlepszej kobiety, nagrody pieniężne(wysokość uzależniona od ilości uczestników) .

 5. Sprzęt szachowy zapewnia organizator. Ostateczna interpretacja przepisów należy do organizatora, jego decyzja jest ostateczna.

 6. Opiekę nad dziećmi w czasie turnieju sprawują rodzice lub opiekunowie.

 7. Inne: organizator zapewnia kawę i herbatę.


Dodaj komentarz

Nasi partnerzy