Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

XVII Ogólnopolski Dziecięcy Turniej Szachowy „CALISIA 2015” – Mistrzostwa Kalisza Juniorów w szachach klasycznych (6-7 czerwca 2015)


Kiedy: Powrót do kalendarza » Czerwiec 6, 2015 – Czerwiec 7, 2015(cały dzień)
Kategorie:
Zielone

logo W dniach 6-7 czerwca 2015r. organizować będziemy XVII Ogólnopolski Dziecięcy Turniej Szachowy „CALISIA 2015”, które będą jednocześnie Mistrzostwami Kalisza Juniorów w szachach klasycznych. Zawody będą miały również na celu uczczenie obchodów Dni Miasta Kalisza.

Turniej finansowany ze środków budżetowych Miasta Kalisza na 2015 rok.

W zawodach mogą brać udział juniorzy do lat 18 (ur. 1997 i młodsi). Zagramy w dwóch grupach – gr.A (ranking PZSzach 1600 oraz wszyscy zawodnicy z ELO) oraz gr.B (ranking PZSzach 1000-1400). Tegoroczną nowością, jest zgłoszenie grupy “A” do oceny rankingowej FIDE. Turniej będzie też znakomitym sprawdzianem przed czerwcowymi Mistrzostwami Wielkopolski Juniorów. Zachęcamy do udziału!


Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy