PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Adamczewscy 4 miejsce w Koszalinie. Wyniki turniejów.


W Koszalinie rozegrano XI Międzynarodowy Turniej Szachów Rodzinnych im. Zofii Kamieńskiej. Drużyna Adamczewskich w składzie: tata Jerzy oraz synowie Jędrzej i Maciej zdobyli 4 miejsce. Wygrało trio Zielińskich z Kolbud. Pani Jolanta Liberska-Adamczewska przesłała zdjęcia drużyn, które można zobaczyć w dalszej części newsa.

Jolanta Liberska -Adamczewska: „Turniej bardzo sympatyczny, kameralny, rodzinny. Pogoda sprzyjająca”.

Przypominamy, że w Kaliszu 27 października zostanie rozegrany III Ogólnopolski Turniej Szachów Rodzinnych MTM Cup. Zachęcamy duety rodzinne do wcześniejszych zapisów.

————————————————————

15 sierpnia w Gorzycach Wielkich w turnieju o Puchar Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski wygrywali faworyci. Najlepszy okazał się Piotr Dudziński (OTSz Ostrów Wielkopolski).

————————————————————

Polanica Zdrój po raz 49 jest areną zmagań w Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Akiby Rubinsteina. Warto zwrócić uwagę, że rozgrywany  jest turniej arcymistrzowski, choć nie jest on tak silnie obsadzony jak za dawnych lat. W grupie F do lat 10 rywalizuje zawodnik KTS-W Kalisz – Szymon Skurniak.Maciej Sroczyński
Sierpień 19, 2013, 17:58

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy