PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Akademia Wielkopolskiego Związku Szachowego


Zarząd WZSzach w Poznaniu informuje, że w dniu 26 maja o godz. 10.00 odbędzie się I spotkanie Akademii Szachowej. Do udziału w Akademii zapraszamy wszystkich juniorów, a szczególnie Kadrę Wielkopolskiego Związku Szachowego.

Udział w Akademii Szachowej jest odpłatny i wynosi 150 PLN od osoby. Zajęcia prowadzone będą przez trenerów o wysokich kwalifikacjach zawodowych. Planowanych jest 12 zjazdów – sesji. Przewidywany czas trwania każdej sesji to około 5 godzin lekcyjnych.

Trenerzy Wielkopolskiej Kadry Juniorów:

  • Włodzimierz Schmidt (AZS Politechnika Pocztowiec Poznań)
  • Klaudiusz Urban (AZS Politechnika Pocztowiec Poznań)
  • Paweł Dudziński (OTSz Ostrów Wlkp.)
  • Maciej Sroczyński (KTSz-W Kalisz)

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że pierwszą sesję mają poprowadzić mistrz międzynarodowy (IM) Klaudiusz Urban oraz arcymistrz (GM)Włodzimierz Schmidt

Terminy pozostałych zjazdów oraz miejsca ich organizacji zostaną ustalone na pierwszej sesji. Pierwszy zjazd zostanie przeprowadzony 26.05.2012 roku o godz. 10.00 w Zespole Szkół Łączności przy ul. Przełajowej 4 w Poznaniu. Na spotkanie zapraszamy zawodników, rodziców, opiekunów lub kierowników sekcji celem omówienia spraw organizacyjnych.

Proponowany harmonogram zajęć:
26.05.2012 sala 022
godz. 10.00-11.00 sprawy organizacyjne( zawodnicy + rodzice, opiekunowie)
godz. 11.00-11.15 przerwa
godz. 11.15.-12.00 sprawy organizacyjne -ciąg dalszy sala 019(rodzice, opiekunowie)
godz. 11.15 12.45 wykład inauguracyjny
godz. 12.45 -13.15 przerwa na posiłek
godz. 13.15 -14.00 ciąg dalszy wykładu

IMIENNE ZGŁOSZENIA:
do dnia 18 maja 2012 roku
staniszewski@wzszach.poznan.pl i kaliscy zawodnicy do wiadomości na maciej@szachmistrz.eu
.

Maciej Sroczyński
Maj 14, 2012, 23:47

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy