PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Amplico – Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i blyskawicznych – Warszawa 2012

W dniu dzisiejszym rozpoczynają się Mistrzostwa Europy 2012 w szachach szybkich i błyskawicznych. Przez większość szachistów nazywane po prostu „Amplico”, tak jak nazwa sponsora tych zawodów. Mistrzostwa odbywać się będą do niedzieli w warszawskim Pałacu Kultury. Grudniowe Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i błyskawicznych to największa i zarazem najbardziej prestiżowa szachowa impreza w Polsce. 439 zawodników zgłoszonych do błyskawicznych i 823 zawodników, którzy zapisali się do „rapidów”, to wielkie wyzwanie organizacyjne. Na liście startowej znajdziemy 59 arcymistrzów i 42 mistrzów międzynarodowych (szachy szybkie) z 29 krajów świata. Listę startową otwierają takie sławy: Dreev Aleksey (Rosja, 2748 ELO), Shirov Alexei (Łotwa – 2723), Malakhov Vladimir (Rosja – 2713), Rublevsky Sergei (Rosja, 2712), Vachier-Lagrave Maxime (Francja, 2711). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Michał Krasenkow (2638).

Osobiście kibicuję naszym zawodnikom z klubu szachowego KTS-W Kalisz: Maciejowi Adamczewskiemu i Jędrzejowi Adamczewskiemu.  Mam nadzieję, że do walki o medale włączy się mój kolega klubowy z niemieckiego Gluck auf Rudersdorf – polski arcymistrz Wojciech Moranda (2559). Trzymam kciuki!

 

Maciej Sroczyński
Grudzień 14, 2012, 10:34

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy