PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Ania Sokołowska z 7 miejscem w Polsce


Na zakończonych Mistrzostwach Polski w szachach szybkich i błyskawicznych KTS-W Kalisz reprezentowali: Joanna Dixa (D12), Anna Sokołowska (D14), Maciej Adamczewski (C14), Patryk Ziąbek (C16) oraz Piotr Majas (C18).

Najbardziej zadowolona może być Anna Sokołowska, która zajęła wysokie 7 miejsce wśród 49 zawodniczek grupy D14. Szansę na medal w szachach błyskawicznych miał również Maciej Adamczewski, niestety przegrał ostatnią podwójną rundę z późniejszym mistrzem grupy C14 – Łukaszem Jarmułą. Ostatecznie Maciek uplasował się na 17 pozycji wśród 78 zawodników. Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 8 punktów do współzawodnictwa klubów szachowych (Ania 5 punktów, Maciek – 2 punkty i Joasia 1 punkt). Szkoda wielka, że w Mistrzostwach Polski w Warszawie nie mógł wziąć udziału Filip Janiszewski, który jest ostatnio w świetnej formie.

Warto dodać, że Wielkopolanie wywalczyli dwa brązowe krążki. Dawid Niekraś (UKS KSM Tęcza Kościan) C14 w szachach szybkich oraz Piotr Śnihur (UKS Smecz Konin) szachy błyskawiczne (też c14). Gratulujemy!

Wyniki naszych zawodników (szachy szybkie/ szachy błyskawiczne)

  • Anna Sokołowska 7 miejsce (49 startujących) / 31 miejsce (45)
  • Maciej Adamczewski 18 miejsce (87) / 17 miejsce (78)
  • Joanna Dixa 38 miejsce (64) / 30 miejsce (53)
  • Patryk Ziąbek 44 miejsce (85) / 61 miejsce (79)
  • Piotr Majas 53 miejsce (62) / 53 miejsce (61)
Maciej Sroczyński
Sierpień 7, 2012, 12:52

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy