PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Aniela i Aleks mistrzami Kalisza do lat 7 w szachach!


Wyłoniliśmy mistrzów Kalisza do lat 7 w szachach.  Turniej siedmiolatków był dla większości zawodników pierwszymi zawodami szachowymi w życiu. Przede wszystkim liczyła się dobra zabawa, wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe, medale, dyplomy. Na najlepszych czekały puchary i statuetki. Turniejowi towarzyszyły zabawy na dużych szachach ogrodowych, malowanie buziek, animacje oraz tworzenie fikuśnych balonów. W zawodach wzięło blisko 50 zawodników z Kalisza i okolic. Gratulacje dla wszystkich, była to bezcenna nauka wygrywania i przegrywania, życzymy wszystkim udanych wakacji! Do zobaczenia przy szachownicy!

Grupa dziewczynek
1. Aniela Kowalska (Niepubliczne Przedszkole Mały Nazaret Kalisz)
2. Hanna Kulczycka (Publiczne Przedszkole nr 18 im. „Chatka Puchatka”)
3. Antonina Bartosik (Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek)
4. Helena Pisula (Niepubliczne Przedszkole Bajka Kalisz)
5. Lena Zielińska (Publiczne Przedszkole we Wróblewie)
6. Natalia Michalska (Anglojęzyczne Przedszkole Butterfly Kalisz)

Grupa chłopców
1. Aleks Grubski (Radosne Przedszkole Kalisz)
2. Miłosz Jędraszek (Niepubliczne Przedszkole Mały Nazaret Kalisz)
3. Wiktor Boczek (Przedszkole Chatka Puchatka Kalisz)
4. Antoni Całujek (Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek)
5. Franciszek Buczkowski (Przedszkole Bajka Kalisz)
6. Jakub Sapiński (Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek)

Podziękowania dla Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek w Kaliszu za komfortowe warunki gry. Organizatorem zawodów była Szkoła szachowa SzachMistrz. Zawody sędziowali: Malwina Sroczyńska, Jędrzej Adamczewski, Jakub Wojciechowski, Maciej Sroczyński. Puchary dla uczestników ufundowało stowarzyszenie Wiedza,Kultura, Pomoc z Poznania, dziękujemy!

Maciej Sroczyński
Czerwiec 9, 2019, 22:09

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy