PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Arcymistrzynie nas ogrywają. Przegrywamy ze St.Pauli


socko_zielinska

Moja niemiecka drużyna Gluck auf Rudersdorf przegrywa 3,5-4,5 w III rundzie 2 Bundesligi z drużyną St.Pauli. Do zwycięstwa drużyny ze St.Pauli walnie przyczyniły się arcymistrzynie Monika Soćko (mistrzyni Polski 2017) oraz Marta Michna (obecnie reprezentująca barwy Niemiec).

Niestety w tym meczu wybitnie się nie popisałem. Dawno nie dostałem takiego łomotu na szachownicy …

Grałem białym kolorem, moim przeciwnikiem był FM Giso Jahncke (2338). Partia miała bardzo ostry charakter. Przeciwnik jednak widział w niej o wiele więcej na szachownicy.

1

1… W:f3! pierwsze przeoczone przeze mnie kopyto. Wieże wziąć trzeba 2.g:f3

2

2…Sc6!! można chować bierki do pudełka. Kompletne zaskoczenie, z uwagi na osłabienie skrzydła królewskiego czarne mogą sobie pozwolić na drugą ofiarę figury.

Skoczka wziąłem 3.S:c6 (można było Ha8 S:b4, jednak pozycja nadal jest przegrana)

3… Hg5+
4. Kh1 Hh5+
5.Kg1 Gh3
6.Ha8+ Kg7

i pozycja jest przegrana z uwagi na groźby Hg5+ i Hg2# lub H:f3 i Hg2#

dav
Oskar Włodarczyk

dav
Piotr Dudziński

Remisami skończyły się pojedynki Piotra Dudzińskiego z FM Jonahem Krause (2328), Oskara Włodarczyka z Patrickiem Stennerem (2223) oraz Pawła Dudzińskiego z FM Andreasem Mitscherling (2175).

Na polu boju zostali Wojciech Moranda z IM Aljoscha Feuerstack (2449) oraz Dawid Janaszak z FM Martnem Voigtem (2346). Mimo początkowych problemów debiutowych oba te pojedynki nasi zawodnicy przechylili na swoją korzyść.

Mimo obiecującej pozycji Marcel Kanarek niestety  przegrywa z GM Moniką Soćko (2479). Marcin Steczek musi uznać wyższość WGM Marty Michny (2376). Arcymistrzynie górą.

dav dav

Nasz kolejny mecz w grudniu. Tym razem daleki wyjazd do faworyta ligi SG Turm Kiel. W drużynie z Kilonii gra aż 8 arcymistrzów: Ivan Salgado Lopez, Marcin Dziuba, Allan Stig Rasmussen, Jakyb Van Glud, Jonny Hector, Zbigniew Pakleza, Jacek Stopa, Carsten Hoi.

Taki skład może budzić respekt. To co powiedzieć na drużynę SC Viernheim ze sąsiedniej strefy z Shakhriyarem Mamedyarovem w składzie?

Maciej Sroczyński
Listopad 13, 2017, 09:41

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy