PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Bardzo dobre wyniki Szymona, Tymona i Weroniki na Mistrzostwach Polski Młodzików

W dniu dzisiejszym w Jastrzębiej Górze zakończyły się  Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10. Rewelacyjnie zagrali młodzi szachiści KTS Kalisz. W grupie chłopców Szymon Skurniak (6,5 pkt/9) zajął 6 miejsce, a Tymon Ochędzan (6 pkt/9) – 11 miejsce (startowało 66 finalistów). W grupie dziewczynek Weronika Wawrzyniak (6 pkt/9) wywalczyła 10 miejsce (startowało 62 finalistek). Szymon Skurniak zajął czwarte miejsce w Polsce w roczniku 2004, a Tymek Ochędzan również był czwarty, ale w roczniku 2005. Tym samym Szymon i Tymek zapewnili sobie już teraz miejsce w Finale Mistrzostw Polski 2015. Gratulacje świetnego wyniku!

Opiekę trenerską sprawował Maciej Sroczyński. Opiekę nad zawodnikami pełnili rodzice i dziadkowie zawodników. Wyjazd był finansowany ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2014 rok.

Maciej Sroczyński
Marzec 9, 2014, 20:06

Jedna odpowiedź do “Bardzo dobre wyniki Szymona, Tymona i Weroniki na Mistrzostwach Polski Młodzików”

  1. Magdalena Kołodziejska-Skurniak napisał(a):

    Gratulacje dla całej Trójki naszych finalistów !!!!

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy