PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Błyskawicznie w Ostrzeszowie

38 miłośników błyskawicznej gry w szachy wzięło udział w turniej szachowym z okazji Święta uchwalenia Konstytucji . Zawody zorganizowała sekcja szachowa OCK Ostrzeszów, na czele z Maciejem Janiszewskim. Sędzią głównym zawodów był Henryk Doba. Turniej odbył się w w sali kinowej OCK Ostrzeszów.

Rozegrano 11 rund tempem po 5 minut na zawodnika. Jak to bywa w szachach błyskawicznych nie brakowało niespodzianek i faworyci często gubili punkty. Ostatecznie najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Piotr Dudziński (OTSz Ostrów Wielkopolski), Filip Janiszewski (KTS Kalisz) oraz Paweł Dudziński (OTSz). Filip choć nie specjalizuje się w popularnym blitzu pokazał, że potrafi grać bardzo szybko i dokładnie. Wysokie 4 miejsce zajął Tomek Bażant z kaliskiego klubu. Zagrało też wielu zawodników KTS Kalisz. Najlepszym juniorem okazał się Krzysztof Markiewicz (KTS Kalisz) – (w wynikach wstawiono jego złe dane, Krzysiu nie jest ze Ślesina :)

1. Piotr Dudziński 10,5/11 OTSz Ostrów Wielkopolski
2. Filip Janiszewski 9/11 KTS Kalisz
3. Paweł Dudziński 8,5/11 OTSz Ostrów Wielkopolski
4. Tomasz Bażant 8,5/11 KTS Kalisz
5. Przemysław Pieprzka 7/11 GKS Gorzyce Wielkie
6. Arkadiusz Wronka 7/11 GKS Gorzyce Wielkie

9. Krzysztof Markiewicz 6,5/11 KTS Kalisz
13. Kacper Goliński 6/11 KTS Kalisz
15. Antoni Milewski 6/11 KTS Kalisz
19. Goździewicz Bernard 5,5/11 Szkoła szachowa SzachMistrz
20. Goździewicz Wiktor 5,5/11 Szkoła szachowa SzachMistrz
24. Wroczyński Tymoteusz 5/11 KTS Kalisz
26. Wroczyński Kasper 5/11 KTS Kalisz

Maciej Sroczyński
Maj 4, 2014, 18:51

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy