PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Brawo Kacper – druga norma I++


15 letni Kacper Tomaszewski (reprezentujący JKSz-W Jarocin) po nieudanych Mistrzostwach Polski do lat 16, ma znów swoje „pięć minut”. Dzień po zakończonych Mistrzostwach Polski rozegrał decydującą partię z Rafałem Krasińskim (Komandoria Poznań) w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Seniorów. Pojedynek wygrał i wywalczył tym samym drugą normę na kandydata na mistrza. Będzie mógł więc legitymować się kategorią I++, to spore osiągnięcie jak na wiek Kacpra.

Kacper w tegorocznych rozgrywkach został wystawiony na prestiżowej 1 szachownicy, czyli niejako na pożarcie. Jak to mówią „rankingi nie grają, tylko ludzie” i z tej batalii młody reprezentant Jarocina odniósł kilka cennych zwycięstw. Końcowy wynik to 7/11. Najbardziej okazałe zwycięstwo było nad mf Marcinem Steczkiem (2408!), którego ranking był aż o 550 punktów ELO wyższy. Marcin wygrał zresztą pierwszą szachownicę, znakomitym wynikiem 10/11. Rozegrana została bardzo dynamiczna i interesująca partia.

Marcin Steczek (2408) 0-1 Kacper Tomaszewski (1855)

Tym samym Kacper walnie przyczynił się do bardzo wysokiego III miejsca drużyny JKSz-W Jarocin w Wielkopolskiej Lidze Seniorów. Bezkonkurencyjny był zespół Hetmana Konin, który nie dość że wygrał wszystkie mecze to jeszcze odniósł przekonujące zwycięstwa na szachownicach od 1 do 5. Nad sprawnością rozgrywek czuwała Magdalena Judek, która według mojej obserwacji świetnie wywiązała się ze swojego zadania, wydając czytelne komunikaty sędziowskie i stawiając pieczę nad poprawnością wpisywanych partii do formatu PGN.

 • Wyniki końcowe WLS 2011/2012
 • Karta Kacpra Tomaszewskiego WLS 2011/2012

  Warto dodać, że Kacper Tomaszewski opisywany był również na stronie Polskiego Związku Szachowego. Grając również w rozgrywkach WLS, zarobił tylko w jednym turnieju, aż 96 punktów rankingowych ELO. Uzyskał wówczas współczynnik +6.42. W tym roku też na dużym plusie, +3.12, co daje +47 punktów do rankingu ELO.

  Cieszy mnie bardzo sukces mojego podopiecznego Kacpra Tomaszewskiego. Powinien być to dla niego bardzo duży bodziec do pracy nad szachami. Jak pokazały Mistrzostwa Polski Juniorów, jeszcze wiele przed nim nauki. Gratulacje! życzę wytrwałości i systematycznego treningu.

 • Maciej Sroczyński
  Marzec 29, 2012, 13:50

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy