PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Brawo Maciej!


Rewelacyjny występ zanotował Maciej Adamczewski (KTSz-W Kalisz) na turnieju Karkonosze 2012 w Karpaczu. Wypełnił on pierwszą normę na I kategorię szachową, osiągając ranking 2151, czyli blisko nawet normy kandydata na mistrza. Maciej pokonał m.in Edwarda Helaszka (Km – UKS Roszada Mietków) , Wojciecha Opolskiego (I kat. – Raszyn Poznań), wicemistrza Polski do lat 14 – Jakuba Koitkę (I kat. – Stilon Gorzów Wlkp.) oraz wielokrotnego finalistę MPJ Mateusza Błaszkiewicza (I+ – ŁKS Szach-Centrum Łódź). Dorzucając do tych skalpów trzy remisy z wyżej notowanymi zawodnikami mamy bardzo dobry wynik. 19 miejsce wśród 86 zawodników (przy 60 numerze startowym). Kaliski szachista osiągnął imponujący wzrost rankingowy +65punktów do ELO tylko na tym jednym turnieju. Wielkie gratulacje!

Umiejętności ogromne, szkoda tylko że w takiej formie Maciej nie będzie mógł zaprezentować się na MPJ. Jest to dobra motywacja do zdobycia drugiej normy i do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

 • Wyniki końcowe Karkonosze 2012
 • Norma Macieja Adamczewskiego

  Turniej był dobrze obsadzony. Wygrał polski arcymistrz Radosław Jedynak. Za nim troje utytułowanych zawodników z Ukrainy: GM Malaniuk, IM Piankov, GM Sergeev.

 • Maciej Sroczyński
  Luty 26, 2012, 20:15

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy